14 تکنیک سئو خارجی برای افزایش بازدید سایت

  • 25 تیر 1399
14 تکنیک سئو خارجی برای افزایش بازدید سایت
سئو و بهینه سازی 30

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی به طور کلی شامل دریافت سیگنال از دیگر سایت ها به سایت خود می شود که مهم ترین آن نیز ساخت بک لینک یا لینک بیلدینگ است. انجام کارهای مرتبط با سئو خارجی سایت اگر اصولی و در چهارچوب دانش و تجربه انجام شوند در نهایت منجر به حصول نتیجه ای مطلبوب می گردد اما انجام بالعکس آن باعث باعث کاهش رتبه و در مواردی حذف از نتایج جستجو گوگل خواهد شد.

 

چرا سئو خارج از سایت مهم است؟

الگوریتم های گوگل و فاکتورهای موثر سئو به طور مداوم در حال تغییر هستند، اجماع عمومی در جامعه متخصصین سئو این است که ارتباط، اعتماد و قدرت سایت فاکتورهای سئو خارجی هستند و هنوز نقش مهم و اثرگذاری در سئو دارد. متخصص های سئو، الگوریتمی که برای رتبه بندی محتوا گوگل استفاده میکند را نمی دانند، اما براساس تجربه، داده ها و سیگنال ها در رتبه بندی نتایج گوگل نشان می دهد که سئو خارجی بیش از 50 درصد از وزن تاثیرگذاری در رتبه بندی نتایج را شامل می شود. لینک سازی یا لینک بیلدینگ قلب سئو خارجی Off-Site SEO محسوب می شود. گوگل از طریق شبکه ارتباط لینک ها،  کیفیت محتوا و ارزش یک وب سایت پی می برد، بنابراین یک سایت با لینک های دارای ارزش زیاد، معمولا رتبه بهتری از سایتهای دیگر با لینک های کم ارزش دارد. به طور کلی سه نوع لینک سازی وجود دارد:

 

  • لینک های طبیعی

لینک های طبیعی بدون هیچ گونه اقدام از طرف صاحب سایت تولید می شود، به طور مثال یک توریست در وبلاگ خود براساس تجربه یا علاقه به یک سایت مرکز توریستی لینک می دهد و بعبارتی آن را معرفی میکند، اینگونه لینک ها، لینک طبیعی گفته می شود.

 

  • لینک های غیرطبیعی

به لینک هایی که توسط شما با هدف سئو بیرونی در سایت های مختلف ایجاد می شود، لینک های غیرطبیعی گفته می شود. اضافه کردن یک لینک در یک دایرکتوری آنلاین، انجمن یا فروم ها، امضای پست وبلاگ، انتشار رپورتاژ آگهی، خرید لینک متنی و … از این دست لینک سازی است. برخی از تکنیک های ساخت لینک بعنوان سئو کلاه سیاه محسوب می شود و توسط موتورهای جستجو خنثی می شود و در بسیاری موارد، لینکسازی غیرطبیعی منجر به جریمه یا پنالتی گوگل می شود.

 

  • لینک های ساخته شده به صورت دستی

اینگونه لینک سازی با هدف سئو خارجی انجام می شود. صاحب سایت یا متخصص سئو با روشهای مختلف از طریق گروه مشتریان یا افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسرها) درخواست میکند تا لینک سایت را به اشتراک بگذارند.

 

 

استراتژی‌های سئوی خارج از سایت برای افزایش بازدید سایت

 

1) داشتن استراتژی لینک‌دهی داخلی در استراتژی سئو خارجی سایت

آیا می‌خواهید بک‌لینک‌های بیشتری بگیرید؟ برای این منظور اول باید لینک‌های داخلی خود را بهبود بخشید. یک استراتژی لینک سازی داخلی قوی سایت شما را برای لینک‌های خارجی آماده می‌کند. اساسا این کار تاثیری مانند قیف دارد. اگر کسی از طریق لینک برگشتی یا بک‌لینک به سایت شما بپیوندد شما باید مطمئن شوید که صفحه سایت شما بهینه شده است تا او را به صفحات دیگر سایت هدایت کند. استراتژی سئو خارج از سایت شما باید شامل یک استراتژی لینک‌دهی قوی داخلی باشد.

 

2) داشتن یک استراتژی بک‌لینک قوی

شما باید برای داشتن یک سئو خارج از سایت قوی استراتژی بک‌لینک قوی داشته باشید و لینک‌های برگشتی قوی و باکیفیتی را برای سایت خود دریافت کنید.

 

3) ایجاد محتوای ماندگار و با کیفیت بالا

من می‌دانم که این راهنمایی و توصیه قبلا به شما داده شده است تا آن را به طور کلی در سئو داخلی سایت خود به کار گیرید. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که اگر می‌خواهید به سایت شما لینک دهند باید دلیلی برای این کار به آن‌ها بدهید.

 

4) معرفی خود به عنوان یک رهبر تفکر

هرچه شما تخصص بیشتری را ارائه می‌دهید محتوای شما ارزشمندتر خواهد بود. در نهایت این امر باعث می‌شود که افراد بیشتری آن را به اشتراک بگذارند و به آن لینک دهند. برای ایجاد رهبری تفکر، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما معتبر و مرتبط است .

 

5) نقل قول‌ها، مصاحبه‌ها و غیره

اگر می‌خواهید نام خود را در میان مخاطبان یک نام شناخته شده کنید، افراد را به انجام مصاحبه و خواندن نقل‌قول تشویق کنید. این کار نه تنها به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را تخصصی سازید، بلکه باعث افزایش اعتبار نام خود و ایجاد مخاطبان جدید می‌شود و احتمال اینکه مخاطب به سایت شما لینک دهد بیشتر استاین موضوع به طور معکوس نیز کار می‌کند. به عنوان مثال اگر شما به جمع‌آوری نظر متخصصان و نقل‌قول از کارشناسان صنایع خود نیاز دارید می‌توانید با آن‌ها تماس بگیرید و فرصتی را برای مبادله لینک با سایت آن‌ها از آن‌ها بخواهید.

 

6) حضور در رسانه‌های اجتماعی قوی به منظور بهبود سئو خارجی سایت

گوگل گفته است هیچ رسانه اجتماعی در بالا رفتن رتبه سایت و سئو داخلی سایت تاثیر مستقیم ندارد. اما مطمئنا به طور غیرمستقیم می‌تواند به سئو خارج از سایت کمک کند. برای این منظور می‌توانید یک قطعه محتوای بزرگ بنویسید و آن را در فیسبوک، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این کار می‌تواند برای شما لینک‌های زیادی را داشته باشد و همانطور که می‌دانید لینک‌ها یک عامل مستقیم رتبه‌بندی هستند. در استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی تعداد لینک‌ها و همچنین اشتراک‌گذاری آن‌ها باعث افزایش رتبه سایت می‌شود.

برای بدست آوردن مزایای غیرمستقیم شبکه‌های اجتماعی به یک استراتژی جامع، حضور فعال و برنامه محتوایی قوی نیاز دارید.

 

7) نظر و تعامل در وبلاگ‌ها و انجمن‌ها

این روش به رهبری تفکر مرتبط است. درست است که ایجاد نظر و کامنت گذاشتن در وبلاگ‌ها به طور خودکار برای شما لینک‌دهی به همراه ندارد اما باعث می‌شود که نام تجاری شما در انجمن‌ها و وبلاگ‌های مهم به رسمیت شناخته شود.

بنابراین سعی کنید وبلاگ‌های محبوب در صنعت خود را شناسایی کنید و نظرات خود را در آنجا قرار دهید. قرار دادن کامنت در انجمن‌ها و وبلاگ‌های محبوب ممکن است باعث شناخته شدن شما توسط وبلاگ‌نویس و همچنین تاثیر گذاشتن برروی خوانندگان وبلاگ شود. مشارکت در گفتگوهای یک صنعت به شما کمک می‌کند تا با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید و در آینده احتمال لینک‌دهی آن‌ها به سایت خود را داشته باشید.

 

8) ایجاد یک کمپین تبلیغاتی برای سئو خارجی سایت

اگر شما یک قطعه محتوایی جالب را ایجاد کرده‌اید بسیار عالی است اما کار شما تمام نشده است. اطمینان حاصل کنید که با ایجاد یک کمپین دیجیتال مارکتینگ به افراد مناسب دست پیدا می‌کنید. اگر در مکالمات مربوط به صنعت خود در شبکه‌های اجتماعی شرکت کردید باید از وجود بعضی اینفلوئنسرهای اصلی آگاه باشید و مهمتر از همه آن‌ها نیز باید از حضور شما آگاه باشند. با یک تحقیق کوچک می‌توانید بسیاری از وبلاگ‌نویسان و رهبران تفکر در صنعت خود را پیدا کنید. زمانیکه یک قطعه را در یک وبلاگ معتبر پیدا می‌کنید آن وبلاگ را مورد توجه قرار دهید و برای آن‌ها ایمیل ارسال کنید یا پیام بفرستید تا ببینید که آیا علاقمند به اشتراک‌گذاری پست شما هستند یا خیر. به یاد داشته باشید که همیشه یک ایمیل اولیه ممکن است نادیده گرفته شود و به همان جا ختم شود بنابراین همیشه ایمیل‌های پیگیری را آماده کنید.

 

9) استفاده از وبلاگ مهمان برای بهبود سئو خارجی سایت

وبلاگ‌نویسی مهمان یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد لینک است. برای شروع این کار باید چند مرحله را دنبال کنید که عبارتند از:

تفکر خود را شناسایی کنید.

وبلاگ خود را با پست‌های باکیفیت و مرتبط با صنعت خود پر کنید.

وبلاگ‌نویسان برتر در صنعت خود و نشریاتی را که آن‌ها به عنوان وبلاگ مهمان در آن مطلب می‌گذارند را شناسایی کنید.

برای تبادل لینک با وبلاگ‌های مرتبط ارتباط برقرار کنید.

این‌ها مواردی بود که شما باید برای وبلاگ مهمان آن‌ها را در نظر بگیرید. هنگامی که چند عدد از این وبلاگ‌ها و وبلاگ‌نویسان را یافتید سپس با آن‌ها برای تبادل مطلب، تبادل لینک و وبلاگ مهمان صحبت کنید.

فراموش نکنید که کیفیت پست‌ها در این مرحله بسیار اهمیت دارد. برای ایجاد یک پست مهمان با کیفیت وقت بگذارید.

 

10) نمایش اسلاید یک راه ارزشمند برای بهبود سئو خارجی سایت

نمایش اسلاید اغلب نادیده گرفته می‌شود اما می‌تواند یک ارزش افزوده برای برنامه‌های سئو خارج از سایت شما باشد.

دلیل آن این است که گوگل واقعا نمایش اسلاید را دوست دارد. پس مطمئن شوید که حساب کاربری شما با کلمات کلیدی و لینک‌های داخلی و همچنین دیگر حساب‌های شبکه های اجتماعی بهینه‌سازی شده است.

 

11) ساخت روابط قبل از لینک‌دهی

اینجا جایی است که مشارکت در گروه‌ها، اظهار نظرها و کامنت گذاشتن، کمپین‌های تبلیغاتی و غیره واقعا در کنار هم قرار می‌گیرند. چرا که درست مانند دنیای واقعی ارتباط برقرار کردن واقعا باعث پیوند شما با سایرین و گرفتن لینک‌های بیشتر و همچنین بر سر زبان‌ها افتادن است که شما به آن نیاز دارید.

سعی کنید به خرید لینک یا هر شیوه سئو کلاه سیاه دیگر متکی نباشید و در عوض برای برقراری ارتباط آنلاین و بدست آوردن شناخت از دیگر سایت‌ها تلاش کنید. با این کار خیلی ساده‌تر و بیشتر می‌توانید لینک‌های برگشتی را برای سایت خود دریافت کنید.

 

12) دسترسی به رسانه‌ها برای بهبود سئو خارجی سایت

دسترسی به خبرنگاران و توصیه‌های آن‌ها یکی دیگر از راه‌هایی است که به شما در بهبود سئو خارج از سایت کمک می‌کند.

برخی سایت‌ها به طور خاص برای این منظور ساخته شده‌اند. شما می‌توانید از طریق این سایت‌ها به روزنامه نگاران موضوع خاصی را ارسال کنید و از آن‌ها در رابطه با آن موضوع درخواست کمک کنید. اگر کار آن‌ها با تخصص شما مرتبط باشد می‌توانید از آن‌ها برای لینک‌دهی به سایت خود درخواست کنید.

 

13) بررسی لینک‌های شکسته در سایر سایت‌ها

استراتژی لینک‌های شکسته به این صورت کار می‌کند که شما لینک‌ها را در یک سایت دیگر بررسی و آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنید، لینک‌های شکسته را پیدا می‌کنید و با مالک سایت دمورد آن‌ها تماس می‌گیرد. برای دریافت مزایای این استراتژی خودتان را آماده کنید که کس دیگری هم لینک‌های خراب سایت شما را پیدا کند. به این ترتیب هنگامی که شما با صاحب سایت تماس برقرار می‌کنید می‌توانید لینک‌های شکسته او را با مقالات خود جایگزین کنید. یا به سادگی بخواهید که لینک‌های شما را جایگزین لینک‌های شکسته خود کنند.

اما چرا این استراتژی کار می‌کند؟ از آنجایی که هیچکس لینک‌های خراب را دوست ندارد و این لینک‌های خراب باعث از دست دادن مشتریان بالقوه یک سایت می‌شود این استراتژی بسیار کار آمد است.

درواقع شما به آن‌ها کمک کرده‌اید تا لینک‌های خراب خود را بیابند و شانس بیشتری دارید تا آن‌ها نیز به شما کمک کنند.

 

14) به دیگران لینک دهید و اجازه دهید از این لینک‌دهی باخبر شوند

این طبیعی است که شما لینک‌هایی را از دیگران به محتوای خود اضافه کنید. شما این کار را انجام می‌دهید زیرا محتوای آن‌ها به محتوای شما مربوط است یا برای مخاطبان مفید است و به پشتیبانی از مقاله شما کمک می‌کند.

زمانیکه این کار را می‌کنید اجازه دهید نویسنده آن از این موضوع مطلع شود. این کار نه تنها به ایجاد رابطه بین شما و آن‌ها کمک می‌کند بلکه ممکن است آن‌ها نیز به سایت شما در آینده لینک دهند.

 

 

تفاوت سئو داخلی و خارجی

اگر بخواهیم تفاوت این دو را بیان کنیم می توانیم بگوییم که در سئو داخلی ما مطالبی را در سایت خود بارگذاری می کنیم که مخاطب پسند باشد و از قاعده مناسب برخوردار باشد یعنی دارای تصاویر بهینه باشد و از تگ عنوان و توضیحات متا برخوردار باشد که بتواند مخاطبان زیادی را به طور مستقیم به سایت ما بکشاند، در واقع در سئو داخلی باید بتوانیم محتوا و طراحی زیبایی از سایت خود ایجاد کنیم که پس از اینکه مخاطبی عنوان مورد نظر که مطابق با عنوان مقاله ما هست را به طور مستقیم بیابد و رتبه سایت ما را بهبود دهد ولی در سئو خارجی با استفاده از لینک و همچنین با کمک شبکه های اجتماعی به طور غیر مستقیم باعث بهبود رتبه وب سایت خود شویم که این روش هم در تاثیر افزایش مخاطبان و بهبود رتبه در موتورهای جستجو گوگل نقش بسیار مهمی دارد که در بخش های کامل توضیحات هر کدام از بخش های مختلف سئو داخلی و خارجی مفصلا بحث شد.

 

 

تاثیر Off-Page سئو بر رتبه وب سایت

هر دو مورد “سئو آف پیج یا سئو off page” و “On-Page” در بهبود جایگاه سایت موثر هستند و متخصصین SEO به‌صورت دقیق و حرفه‌ای بررسی آنها را، انجام خواهند داد. این دو، مانند دو بازوی سئو هستند که در کنار یکدیگر رتبه سایت را به صفحه اول نتایج جستجوی گوگل، یاهو، بینگ و…. انتقال می‌دهند. برای استفاده از خدمات سئو با افرادی مشاوره کنید که با آشنایی کافی در این زمینه، جهت افزایش سئوی سایت اقدامات سئو خارجی سایت Off-Page و On-Page آنرا انجام خواهند داد.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com