پست مهمان و تاثیر آن در سئو سایت

 • 9 مرداد 1399
پست مهمان و تاثیر آن در سئو سایت
سئو و بهینه سازی 40

سالهاست متخصصان سئو با روش های مختلف اقدام به دریافت بک لینک از سایر وب سایت ها می کنند، در گذر زمان و پیشرفته تر شدن الگوریتم های گوگل، بسیاری از این روش ها منسوخ شده، اما روش های دیگری جایگزین شده اندپست مهمان «guest posting» یکی از این روش هایی است، که وبمستر ها به کمک آن می توانند، بک لینک رایگان بسازند. این روش نیز مثل تبادل لینک، فروم ها و شبکه های اجتماعی قواعد خاص خود را دارد و همینطور مزایا و معایب مختص به خود را!

در این مقاله روش صحیح درج پست مهمان را بررسی خواهیم کرد و پیشنهاداتی در این زمینه ارائه خواهیم داد.

 

پست مهمان چیست؟

به هر محتوایی که در یک وب سایت منتشر می شود، یک پست می گویند. هر پست می تواند شامل متن نوشتاری، تصویر، ویدئو، فایل صوتی، اینفوگرافیک یا هر محتوای دیگر باشد. تولید محتوای ارزشمند کار چندان ساده ای نیست! معمولا وب سایت های معتبر برای تولید و انتشار محتوای ارزشمند، یک یا چند نویسنده، گرافیست و تولید کننده محتوا استخدام می کنند. در واقع محتوا در دنیای وب خدایی می کند و بدون وجود آن عملا وب سایت ها قادر به رقابت سالم نیستند!

احتمالا می پرسید که پست مهمان چیست؟ بسیاری از سایت ها وجود دارند، که به کاربران اجازه می دهند، تا در آن عضو شده و بتوانند محتوای تولیدی خود را منتشر کنند. به ازای هر پست که کاربران در سایت قرار می دهد، برای پاداش اجازه لینک دادن به سایت خودشان را دارند. از این رو بسیاری از افراد برای اینکه برای سایت شان بک لینک رایگان فراهم کنند، به سراغ اینگونه سایت ها می رونداین یک معامله برد-برد است. هم سایت پذیرای پست مهمان، محتوای جدیدی به دست می آورد و از طرفی کاربری که پست مهمان را تولید کرده بک لینک رایگان به دست می آورد. برای مثال می توان به سایت ویرگول اشاره کردبرای قرار دادن پست مهمان چندین روش وجود دارد، که مهمترین آنها عبارتند از: پست مهمان رایگان و پست مهمان پولی.

 

 

مزایای استفاده از پست مهمان

 1. مهم ترین مزیت پست مهمان، پیدا کردن کاربر جدید برای وبسایت می باشد.
 2. باعث ارتباط بیشتر شما با سایت های دیگر می شود که در نهایت در تعامل بیشتر شما با سایت های مرتبط و هم صنف های تاثیرگذار خواهد بود.
 3. افزایش بک لینک به سایت
 4. افزایش بازدید و بالا بردن ترافیک سایت
 5. افزایش محبوبیت و برندسازی سایت با استفاده از محتوا
 6. انتخاب وبسایت مناسب برای قرار دادن پست مهمان

 

 

چه نوع سایت هایی را برای قرار دادن پست مهمان انتخاب کنیم

انتخاب سایت میزبان خیلی مهم است و باید در انتخاب وبسایت هایی که از آنها برای پست مهمان استفاده می کنیم با دقت زیادی عمل کنیم. شاید بخواهید از این روش در حجم زیادی استفاده کنید، اما بهتر است از این کار پرهیز کنیدپست مهمان در تعداد کم و تنها در وبسایت های معتبر ارزشمند بوده و تاثیر گذار است چرا که گوگل به سایت های معتبر اعتماد دارد و به لینک هایی که از این گونه سایتها منتشر می شود اهمیت بسیاری می دهد و آنها را در معرض جریمه قرار نمی دهد. اما با این حال نکات مهمی در زمینه انتخاب سایت میزبان وجود دارد که می بایست آن ها را مد نظر قرار دهیم .

سایت میزبان پست مهمان با شما حداکثر کاربران مشترک را داشته باشد. به این خاطر بیان می کنیم حداکثر زیرا هیچ سایت رقیبی که زمینه کاری آن با شما کاملا مشخص است، اقدام به انتشار مطالب شما در بخش بلاگ خود نمی کند. برای همین بهتر است که سایت هایی که در یک زمینه با شما مشترک هستند، استفاده کنید مانند سایت های خبریسایت ها محبوب و شناخته شده باشند و رتبه بالاتری از شما داشته باشند. سایتی را که انتخاب می کنید، بهتر است که از نظر محبوبیت و تعداد کاربران از سایت شما بیشتر باشد تا شانس ورودی و بک لینک که از آن دریافت می کنید، افزایش یابد.انتخاب سایت میزبان خیلی مهم است. در کنار تعیین هدف، باید کاربران مطالب خود را بشناسید. در واقع شما در دیگر سایت ها فقط به منظور افزایش بک لینک، مطلب قرار نمی دهید بلکه قصد دارید کاربران جدید در حوزه خود پیدا کنید، پس باید سایت هایی را به عنوان میزبان انتخاب کنید که حداکثر مشترکات کاربری را با شما دارد. چند نکته زیر را باید در انتخاب میزبان در نظر بگیرید:

 

 • سایت میزان پست مهمان با شما حداکثر کاربران مشترک را داشته باشد.

به این خاطر بیان می کنیم حداکثر زیرا هیچ سایت رقیبی که زمینه کاری آن با شما کاملا مشخص است، اقدام به انتشار مطالب شما در بخش بلاگ خود نمی کند. برای همین بهتر است که سایت هایی که در یک زمینه با شما مشترک هستند، استفاده کنید مانند سایت های خبری.

 

 • سایت ها محبوبیت و رتبه بالاتری از شما داشته باشند

سایتی را که انتخاب می کنید، بهتر است که از نظر محبوبیت و تعداد کاربران از سایت شما بیشتر باشد تا شانس ورودی و بک لینک که از آن دریافت می کنید، افزایش یابد.

 

 • مراقب اسپم ها باشید

مراقب باشید که در هر سایتی اقدام به لینک گذاری نکنید. متاسفانه بعضی از سایت ها از نظر گوگل مورد جریمه قرار گرفته اند و چون شما از این مساله آگاهی ندارد، اقدام به قرار دادن پست مهمان در آنجا می کنید. همچنین این مساله باید بالعکس هم رعایت گردد، یعنی هر لینکی که عنوان مهمان در سایت خود قرار می دهید، مراقب اسپم بودن آن باشید.

 

 • موضوع پست مهمان را به درستی تعیین کنید

انتخاب نوع موضوع پست مهمان، اهمیت فراوانی دارد. این نکته را باید بدانید که شما در واقع برای کاربران جدید مطلب می نویسید، پس خیلی مهم است که وسواس زیادی در انتخاب و نوع نگارش متن خود داشته باشید. محتوایی که می نویسید باید برای هر کاربری کاملا ارزشمند باشد. نیازی نیست که مطالب شما تمام جزئیات را در بر گیرد. برای اینکه بدانید تا چه نوع محتوا و مطلب برای پست مهمان خود انتخاب کنید، بهتر است که اول به نوع محتوا و نگارش مطالب سایت میزبان بپردازید وسعی کنید که سبک حالت شبیه به آن بنویسید، چون کاربران آن به سبک نگارش میزبان بیشتر عادت کرده اند و همچنین مطالب شما حتما در یکی از دسته های پرمخاطب قرار گیرد، بعد نوع محتواهایی را که خود تولید کرده اید را بررسی کنید. این نکته حتما بدانید که شما قصد دارید خود را به افراد جدید معرفی کنید، از این رو محتوا باید کاربرپسند باشد.

 

 • مطالب پست مهمان باید براساس اصول سئو باشد

مطالبی را که برای سایت میزبان می نویسید، باید براساس اصول سئو باشد. هر چه اصول سئو در محتوا و البته خود سایت میزبان رعایت شد، شانس دیده شدن آن توسط گوگل بیشتر خواهند. این اصول شامل به کاربردن عناوین و متن بهینه، رعایت چگالی کلمات کلیدی، قرار دادن مناسب کلمات اصلی وکلیدی وغیره است.

 

 

تاثیر پست مهمان در سئو سایت

سایت‌هایی که دارای بک لینک‌های معتبری هستند، از نظر موتور جستجوی گوگل بسیار ارزشمند هستند. پست مهمان کمک می‌کند تا وب سایت‌ها با انتشار محتوا در سایت‌های معتبر و پربازدید، بک لینک‌های خوبی بگیرند. بنابراین درج پست مهمان و مطالب مفید در سایت‌های دیگر، هم باعث جذب مخاطب جدید می‌شود و هم باعث ارتقای رتبه سایت در گوگلبا قرار دادن پست مهمان در یک سایت معتبر، کاربران آن سایت با خواندن محتوا بر روی لینک سایت کلیک خواهند کرد و بازدیدهای سایت را افزایش خواهند داد. مخاطبان هدف با مشاهده لینک سایت موردنظر در یک سایت معتبر، راحت‌تر به آن اعتماد می‌کنند. پست مهمان یکی از روش‌های سئو کلاه سفید جهت بهینه سازی وب سایت است که به افزایش بازدید و رتبه سایت منجر می‌شود. تولید محتوای بهینه سازی شده به همراه استفاده هوشمندانه از پست‌های مهمان می‌تواند به بهینه سازی سایت کمک کند.

 

مزایای پست مهمان برای سئو سایت

 • یکی از مزایای ایجاد پست مهمان تشخیص دادن کاربران جدید و جذب کردن آن ها به سمت وب سایت و کسب و کار خود است
 • Guest post باعث افزایش نرخ بازدید، ترافیک وب سایت و بهبود رتبه می شود
 • پست مهمان برای سئو سایت باعث افزایش بک لینک می شود
 • یکی دیگر ازمزایای خوب پست مهمان این است که شما می توانید بیزینس و برند خود را با رعایت کردن اصول سئو به همه معرفی کنید
 • مزیت بعدی ایجاد برقراری و تعامل بین شما و وب سایت های دیگر است که در دیده شدن شما نقش کلیدی ایفا می کند
 • پست مهمان می تواند در معرفی کردن شما به عنوان یک نویسنده خبره ( محتوا و مطالب ) نقش موثری داشته باشد.

 

 

چگونه یک پست مهمان بنویسیم؟

نوشتن پست مهمان به دلایل متعدد ارزش بسیاری دارد و یکی از آنها این است که شما می توانید به راحتی یک بک لینک معتبر به دست آورید آن هم بدون آن که زحمت زیادی بکشید. اما در این بین باید به چند نکته توجه داشته باشید تا پست های مهمان شما ارزشمند شوند و شما بتوانید با کمک آنها به اهداف خود برسید. این نکات عبارتند از :

 • پست های مهمان با تعداد کم و انتشار در سایت های معتبر

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید آن است که در استفاده از Guest Posting افراط نکنید. به این معنا که تنها کافی است چند سایت محدود اما معتبر را انتخاب کرده و پست های مهمان خود را با کمک آنها منتشر کنید. در واقع ارزش این اقدام بسیار بیشتر از آن است که از تعداد پست های مهمان زیاد آن هم در سایت های نه چندان معتبر استفاده کنید.

 

 • از بک لینک و انکرتکست های گوناگون استفاده کنید

یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید آن است که هنگام نوشتن پست های مهمان و انتشار آنها، از چندین و چند بک لینک و انکرتکست استفاده کنید زیرا در غیر این صورت گوگل کاملا متوجه روند کار شما قرار گرفته و برایتان تنبیه های متعددی را در نظر خواهد گرفت. از همین رو تمام تلاش خود را بکنید که تک تک پست های مهمان شما، شرایطی متفاوت نسبت به دیگر پست های مهمانتان داشته باشد و به گونه ای انجام گیرد که گویی شما هیچ اطلاعی از انتشار آن ندارید.

 

 • به کیفیت پست مهمان اهمیت دهید

باید توجه کنید که گوگل تنها زمانی برای شما ارزش قائل می شود که لینک سایتتان در یک محتوای با ارزش گنجانده شود که کیفیتی مناسب دارد. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، پست مهمان شما هیچ ارزشی نخواهد داشت. در واقع باید توجه داشته باشید که Guest Posting شما دارای محتوایی با کیفیت و ارزشمند بوده و سبب می شود گوگل آن را به خوبی بشناسد و رتبه مناسبی برای آن در نظر بگیرد.

 

 • استفاده از تصاویر و استایل های مناسب را فراموش نکنید

باید تلاش خود را انجام دهید تا پست مهمان شما به نسبت سایر پست های سایت، متمایز باشد و جذابیتی بسیار برای مخاطب ایجاد نماید. استفاده از استایل های گوناگون در نوشتن مانند فونت های جذاب، ایجاد پاراگراف ها و بلاک های گوناگون و نحوه نگارش نقل قول های غیر مرسوم، می تواند سبب شود پست مهمان شما بیشتر از دیگر پست ها به چشم کاربران بیاید و سبب شود ترافیک سایت شما افزایش یابد. همچنین این امر می تواند باعث شود موتورهای جست و جو راحتتر محتوای شما را آنالیز کرده و در معرض دید کاربران قرار دهند.

 

 

جمع بندی در مورد پست مهمان

ارزش پست مهمان از بین نرفته است. تا آنجا که ما از آن مطلعیم هیچ الگوریتمی در گوکل وجود ندارد که ساخت چنین محتواهایی را با پنالتی مواجه کند. با این اوصاف بهتر است کمی محافظه کار باشیم. مانند هر تکنیک دیگری در سئو و بهینه سازی پست مهمان نیز بایست طبیعی به نظر برسد. هیچ نشانه ای از اینکه شما از روی قصد در حال تکرار یک انکرتکست با یک کلمه کلیدی مشخصی هستید، نبایست وجود داشته باشد.

اکثر افراد از پست مهمان صرفا به عنوان یک بک لینک یاد می کنند اما با رعایت نکات بالا می توانید نمایش خوبی نیز از این محتوا ارائه دهید و از طریق لینک های موجود در آن، حتی ترافیک نیز کسب کنید. پست های مهمان شما همانند مطالب وبلاگتان می بایست هوشمندانه و دقیق نوشته شده باشند. در صورتی که تمایل به انتشار پست مهمان یا رپورتاژ آگهی در رادزاد هستید می توانید با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com