مهمترین و ‌بهترین تکنیک‌های سئوی کلاه سفید‌

 • 14 مرداد 1399
مهمترین و ‌بهترین تکنیک‌های سئوی کلاه سفید‌
سئو و بهینه سازی 60

فرقی نمیکند تازه وارد حوزه سئو شده باشید و یا اینکه مدت زیادی را به عنوان متخصص در این حوزه فعالیت کرده باشید، در هر حال بعید است نام رنگ های سیاه، سفید و خاکستری سئو را نشنیده باشیددر این صفحه قصد داریم ابتدا توضیحی مختصر و مفید درباره White Hat Seo ارائه دهیم و سپس برای یادگیری عمیق تر این موضوع مهم، هر قسمت را به یک مقاله مجزا اختصاص دهیم.

 

 

سئو کلاه سفید ( White Hat Seo )

سئو کلاه سفید به مجموعهای از تکنیکهای بهینه سازی سایت گفته میشود که با قوانین و ضوابط موتورهای جستجو، به ویژه گوگل، مطابقت دارددر سئو یا بهینه‌سازی کلاه سفید سعی می‌کنیم با حفظ شرایط و قوانین و تکنیک‌هایی که از جانب گوگل تعریف شده است، رتبه سایت‌مان را در صفحات نتایج موتورهای جستجو بهبود ببخشیم. دقیقا برعکس اتفاقی که در سئو کلاه سیاه یا روش های غیر قانونی سئو رخ می دهدسئو کلاه سفید ( White Hat ) مطمئن‌ترین روش بهینه‌سازی به حساب می‌آید زیرا در این روش بر اساس تکنیک‌های تعریف‌شده از جانب گوگل سایت خود را بهینه می‌کنید و از هرگونه مجازات از سوی گوگل به دور خواهید بودتنها مشکل این است که روش بهینه‌سازی کلاه سفید یا White Hat صبر و شکیبایی و پشتکار بسیاری می‌طلبد. در این روش برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مدتی صبر کنید. رتبه‌های بالا یک شبه به دست نمی‌آیند اما اگر به نتیجه ماندگار و عزت و آبرویی که پیش گوگل به دست می‌آورید فکر کنید، تحمل کردن آسان‌تر می‌شود!

سئو کلاه سفید عبارت است از بکارگیری تکنیک های مجاز برای تولید و عرضه محتوا بصورتی که برای موتورهای جستجو یافتن محتوا و درک محتوا را ساده کند. در این مقاله با جزئیات تکنیک های سئو کلاه سفید آشنا می شویم. وقتی که صحبت سئو در میان است دو مسئله اصلی است که به ذهن خطور می کند. اول محتوا دوم نحوه تبلیغ محتوا. این دو مسئله برد و باخت سئو و بازارایابی سایت را تعیین می کنند. در این مقاله به بررسی نحوه تولید محتوا و تبلیغ محتوا بصورت کلاه سفید را بررسی می کنیم.

 

 

اهمیت سئو کلاه سفید

پیاده سازی تکنیک های سئو کلاه سیاه خطر و ریسک بسیار بالایی دارد؛ حتی اگر شما به خوبی بدانید که از چه استراتژی هایی باید در روند کاری خود استفاده کنید. در سال های گذشته صاحبان وب سایت ها استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید را مناسب  برای رتبه بندی صفحات خود نمی دانستند؛ چراکه زمان بسیار زیادی لازم بود تا به نتیجه دلخواهشان دست پیدا کننداما در حال حاضر شما می توانید روش هایی را مورد استفاده قرار دهید که سرعت کارتان را به شدت افزایش داده و نیاز شما به پیاده سازی اصول سئو کلاه سیاه را به طور کلی از بین می برند. در این مقاله سعی می کنیم که این ترفندها را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

مزیت دیگری که سئو کلاه سفید نسبت به کلاه سیاه دارد، این است که بهبود رتبه سایت شما را به طور قطعی تضمین می کند؛ در حالی که سئو کلاه سیاه این قطعیت در افزایش رنک سایت را به هیچ وجه ندارد. موتورهای جستجو به طور کلی به شکل راحت تری می توانند ترفندهای دور زدنی که در سئو کلاه سیاه وجود دارد را شناسایی کنندبخش اعظمی از آنالیزهایی که گوگل برای ارزیابی صفحات نتایج جستجوی خود از آن استفاده می کند، به صورت خودکار انجام می شود. اگر گوگل متوجه شود که شما در روند فعالیت های خود از اصولی استفاده می کنید که قصد دور زدن الگوریتم رتبه بندی این موتور جستجو را دارند، قطعا وب سایت شما را جریمه خواهد کرد. گوگل این کار را با استفاده از ابزارهای داخلی خود انجام می دهد. به عنوان مثال گوگل به راحتی می تواند با استفاده از ابزارهای خود محتواهایی که بر اساس Black hat SEO تولید شده اند را تشخیص دهد. آن دسته از سئوکارانی که اعتقاد به استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه دارند، باید مراقب شناسایی شدن استراتژی هایشان توسط گوگل باشند.

 

 

تکنیک های سئو کلاه سفید

همه ما به خوبی می دانیم امروزه میلیون ها نفر در موتورهای جستجو فعالیت می کنند و برنامه گوگل یکی از محبوب ترین و اصلی ترین برنامه هایی می باشد که ایرانی ها از آن استفاده زیادی می کنند. در واقع فضای اینترنت به یکی از مهمترین بسترهای کسب درآمد تبدیل شده است و از این طریق افراد زیادی برای خودشان درآمد زایی می کنند. اهمیت استفاده از سئو کلاه سفید در سایت های اینترنتی این است که دوام و پایداری سایت شما را در الگوریتم های گوگل، بسیار بیشتر می کند. در این نوع سئو امکان دارد که شما با کاهش رتبه در گوگل مواجه شوید و گوگل هیچگونه تضمینی از اینکه رتبه شما را بازگرداند نمی دهد، به همین دلیل بیشتر کسانی که سئوکار هستند از سئو کلاه سفیداستفاده می کنند و تمامی تاکتیک های آن را هم در اصول و قوانین رعایت می نمایند. تکنیک هایی که در این نوع سئو وجود دارد مختلف می باشد و برخی از آنها که اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت می باشد از :

 

 •  بهینه سازی سایت ها برای گوشی

یکی از مهمترین پارامترهایی که در واکنش گرا بودن سایت اهمیت بسیار زیادی دارد این است که برای دستگاه های موبایل بهینه سازی شوند. از آنجایی که استفاده کردن از موبایل در سراسر جهان بیشتر از استفاده کردن از کامپیوتر شده است و بیشتر افراد موضوعات مورد نظر خود را در گوشی های خود جستجو می کنند باید به این پارامتر اهمیت بیشتری داده شود. بر این اساس باید بدانید که اهمیت سئو کلاه سفیددر این مورد خودش را نشان می دهد چرا که گوگل در سال 2015 تمامی سایت هایی را که برای موبایل بهینه سازی نشده بودن را جریمه کرد و افراد با استفاده از سئو کلاه سفید سایت های خود را برای موبایل بهینه سازی کردند.
 

 • ثبت کسب و کار

یکی دیگر از مواردی که در اهمیت سئو کلاه سفید از آن نام برده می شود این است که در نقشه گوگل کسب و کارها ثبت می شود. زمانی که شما در سایت خود از ثبت کسب و کار استفاده کنید اطمینان و اعتماد کاربران را بسیار بیشتر خواهید کرد ، به همین دلیل بهتر با استفاده از این سئو کسب و کار خود را در گوگل به ثبت برسانید.

 

 • فعالیت در رسانه های اجتماعی

همه ما به خوبی می دانیم رسانه های اجتماعی بعد از گوگل دومین موتور جستجو به شمار می رود، بنابراین بهتر است در این رسانه های اجتماعی اکانت درست نمایید و در این اکانت ها لینک وب سایت مورد نظر خود را که در آن فعالیت می کنید را هم بگذارید. لینک هایی که به این وسیله برای سایت شما ساخته می شوند دارای اهمیت بسیار زیادی هستند و بدون شک باید اطمینان داشته باشید که اگر محتواهای تولید شده شما جذاب باشد به وسیله کاربران در مکان های دیگر هم به اشتراک گذاشته می شود. تاثیر اشتراک در شبکه های اجتماعی یا همان سوشیال سیگنال مانند بک لینک عمل می کند.

 

 • به روز کردن محتوای قبلی

از دیگر مواردی که می توانیم در اهمیت سئو کلاه سفید بیان کنیم این است که محتواهای قبلی شما هم به این وسیله به روز می شود. در واقع باید بدانید اینکه شما فقط محتوای جدید در سایت خود بگذارید اهمیت ندارد، بلکه باید محتواهای قبلی خود را هم که در سایت گذاشته اید را بروز کنید تا بازدید از سایت شما بیشتر شود. به عنوان مثال امکان دارد که شما در سایت خود محتواهایی در مورد سئو نوشته باشید که آنها رتبه نگرفته باشند، ولی با استفاده از سئو کلاه سفیدمی توانید آن محتواها را به روز رسانی کنید و با حذف کردن برخی از موارد سعی نمایید که بازدید از آن را بالاتر ببرید.

 

 

اما آیا واقعا سئو کلاه سفید می‌تواند سئو کلاه سیاه را شکست دهد؟

در یک کلام بگویم که بله، قطعا. اگر از این حکم قطعی من خوشتان نمی‌آید باید بگویم که حداقل برای بسیاری از کسب و کارها جواب قطعا بله استجدال میان سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید یک جدال قدیمی و کهنه در حوزۀ مارکتینگ است. اگر از دستۀ کلاه سیاهانید و مشغول خواندن این مقاله هستید لطفا از این حرف‌ها عصبانی نشوید. چراکه من هدفم نشان دادن راه و روش درست به صاحبان سایت‌هاست. راهی که بدون تردید انتهای آن موفقیت است، ریسکی در آن وجود ندارد و نگرانی اینکه گوگل جریمه کند، به خاطره‌ها خواهد پیوست. برای درک بهتر این موضوع بعد از خواندن این مطلب توصیه می شود مقاله سئو کلاه سیاه را مطالعه نمایید.

 

 

مهمترین و ‌بهترین تکنیک‌های سئوی کلاه سفید‌
 

1) تحقیق کلمات کلیدی و انتخاب مؤثر آن‌ها

اولین و مهمترین چیزی که سایت شما را به درستی به موتورهای جستجو و در کنار آن به مخاطبین معرفی می‌کند، کلمات کلیدی هستند. همواره سعی کنید از کلمات کلیدی مرتبط، تحقیق شده و تأثیرگذار استفاده کنید. همچنین سعی نکنید فقط روی یک کلمه کلیدی خاص مانور دهید. در این مورد انعطاف به خرج داده و روی کلمات کلیدی مختلف و ترند تمرکز کنید. اما به هر حال برخی از کلمات کلیدی نیاز به توجه بیشتری دارند.

 

2) روی تولید محتوای تخصصی و باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید

شاید اشاره به مسئله تولید محتوای حرفه‌ای مسئله‌ای کلیشه‌ای و تکراری باشد؛ اما محتوای با کیفیت آنقدر با اهمیت و مؤثر است که اگر هزاربار دیگر نیز لازم باشد آن را تکرار کنیم این کار را خواهیم کرد. محتوا رابطه مستقیم و بسیار تنگاتنگی با بحث سئو و بهینه‌سازی کلی یک سایت دارد. در واقع شاید بهتر باشد که این موضوع را به این صورت بازگو کنیم: بدون حضور محتوا و یا انتشار محتوای فاقد کیفیت لازم، تمام فرآیند کمپین سئوی شما کوچک‌ترین ارزشی نخواهد داشت!

تولید و سرمایه‌گذاری روی محتوای خوب، به خودی خود می‌تواند راهکاری فوق‌العاده مؤثر برای بحث سئوی سایت شما باشد. تولید محتوای انحصاری احتمالاً مفیدترین ابزار به منظور جذب رتبه و افزایش بازدید سایت به صورت طبیعی است. همچنین سعی کنید هرازگاهی روی مطالب و مقالات بلند نیز تمرکز کنید. نتایج نشان می‌دهند شانس حضور شما در صفحات اولیه نتایج موتورهای جستجو با انتشار مقالات بلند بسیار بیشتر از حالت عادی خواهد بود. چرا که یکی از فاکتورهای کیفیت یک مطلب و تراکم کلمات کلیدی در آن، به مقدار آن محتوا بستگی دارد.

 

3) روی بحث On-Page SEO و Off-Page SEO تمرکز کنید

On-Page SEO یا همان سئوی داخلی مجموعه مباحث و راهکارهایی است که منحصراً به بهینه‌سازی اصولی و استاندارد صفحات موجود در یک سایت برای حضور در صفحات نتایج موتورهای جستجو می‌پردازد. مبحث دیگری نیز با نام Off-Page SEO یا سئوی خارجی وجود دارد که تلاش آن ارتقاء جایگاه کلی سایت در سطح وب می‌باشد. درواقع On-Page SEO به بهینه‌سازی صفحات داخلی یک سایت برای کسب رتبه مربوط می‌شود، در حالی که Off-Page SEO شامل تکنیک‌های دیگری است که با کمک آن‌ها می‌توان به بهبود و افزایش شهرت نام تجاری پرداخت. به عبارت دیگر و به صورت خلاصه می‌توان گفت که سئوی داخلی شامل مواردی همچون کیفیت محتوای صفحات، کلمات کلیدی و مرتبط بودن آن‌ها، کیفیت و بهینه‌سازی ساختار طراحی صفحات از جمله تگ‌های Title Tag، Header Tag، متون جایگزین برای عکس‌ها (Alt Text)، توضیحات متا، ساختار آدرس صفحات (URL)، لینکدهی‌های داخلی و ... می‌شود. در حالی که سئوی خارجی شامل مواردی مثل بک‌لینک‌ها، اعتبار دامنه، لینکدهی‌های خارجی، استفاده از ابزارها یا شبکه‌‌های اجتماعی و مسائلی از این قبیل است. در بحث تکنیک‌های سئو، On-Page SEO از اولویت بیشتری برخوردار است.

 

4) از آدرس صفحات (URL) کوتاه و خوانا استفاده کنید

شاید خیلی اینطور به نظر نرسد اما URL یا همان لینک آدرس صفحات سایت شما می‌توانند تأثیر بسزایی در سئوی سایت شما داشته باشند. بهترین پیشنهاد استفاده از آدرس‌های کوتاه و در عین حال خوانا است. برای این بخش به نکات زیر دقت کنید :

 • تا حد امکان آدرس صفحات را ساده و کوتاه بنویسید
 • حتماً از کلمه کلیدی مرکزی در URL استفاده کنید
 • فقط از حروف، کلمات و معادل‌های انگلیسی در آدرس صفحات استفاده کنید و از درج حروف و کلمات فارسی در این بخش پرهیز کنید
 • به هیچ وجه از فاصله (Space) برای درج فاصله بین کلمات استفاده نکنید و به جای آن فقط از خط فاصله ( - ) یا همان دش استفاده کنید
 • از استفاده از کاراکترهای پیچیده خودداری کنید
 • قسمت‌های اضافی در URL را از بخش تنظیمات CMS خود حذف کنید تا بعد از آدرس سایت فقط آدرس مطلب یا صفحه مورد نظر درج شود

 

5) در بخش تولید محتوای متنی و کدهای سایت از تگ‌های هدینگ بهره‌مند شوید

تگ‌ها به عنوان سرتیترهای اصلی استفاده می‌شوند. استفاده از تگ‌های هدینگ (Heading Tags) نه تنها به زیبایی و مرتب بودن یک مطلب و بخش‌بندی استاندارد آن کمک می‌کند، بلکه این مورد یک پارامتر مهم برای ربات‌های گوگل به منظور رتبه دادن به صفحات سایت‌ها است. این تگ‌ها همچنین در کدهای HTML و سورس قالب سایت نیز قابل استفاده هستند. مطمئن شوید که عنوان اصلی سایت شما با تگ H1 در کدها ثبت شده باشد.

 

6) محتوای قدیمی را بروزرسانی کنید

محتوایی که از تاریخ انتشار آن‌ها چند سالی می‌گذرد، در اغلب موارد نیاز به بروزرسانی دارند. شما باید مطالب مهمی که پیشتر منتشر کرده‌اید را به صورت مستمر و طی بازه‌های زمانی مختلف (برای مثال هر یک سال یک بار) بررسی کرده و آن‌ها را با آخرین اطلاعات مرتبط به‌روز کنید. در برخی موارد ممکن است محتوای منتشر شده ارزش ویرایش و بروزرسانی را نداشته باشد. در این حالت آن مطلب باید به صورت کامل بازنویسی شود و یا مطلبی جدید از آن موضوع درج شود. اگر چنین کاری کنید و مطلب قبلی را حذف نکنید ممکن است مرتکب یکی از سوءاستفاده‌های سئوی کلاه سیاه با عنوان درج مطالب تکراری ‌شوید. بنابراین باید طبق اصولی خاص، مطلب قبلی را حذف کرده و آن را به محتوای جدید هدایت کنید. این مورد کمی حساس است. به همین منظور و برای کسب اطلاعات بیشتر از مقاله‌ای که در همین رابطه در مدیروب منتشر کردیم دیدن کنید.

 

7) از تأثیر بسزای محتوای چندرسانه‌ای غافل نشوید

اگرچه محتوایی که بتواند تجارت شما را دگرگون کند محتوای متنی خواهد بود؛ اما این بدین معنی نیست که نباید سراغ دیگر انواع تولید محتوا رفت. فایل‌های چندرسانه‌ای مثل تصاویر و اینفوگرافی‌ها، فایل‌های صوتی و ویدئو کلیپ‌ها می‌توانند تأثیر شگفت‌انگیزی در بهبود شرایط سئوی سایت شما داشته باشند. البته بهتر است قبل از تولید این نوع محتوا اطلاعات تکمیلی مناسبی از آن‌ها داشته باشید. به عنوان مثال می‌توانید در بحث ویدئو مارکتینگ با تهیه ویدئو و انتشار آن در وب‌سایت و دیگر سرویس‌دهنده‌های ویدئویی نه تنها به افزایش رتبه و بازدید سایت بپردازید، بلکه نام تجاری خود را نیز مستحکم خواهید کرد.

 

8) با ترفندهای گوناگون سرعت بارگذاری سایت خود را افزایش دهید

چند وقت پیش گوگل صراحتاً اعلام کرد که سرعت بارگذاری یک سایت، حالا یکی از فاکتورهای اصلی رتبه‌بندی به حساب می‌آید. بنابراین می‌توان دریافت که این فاکتور، یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های سئوی کلاه سفید است. روش‌های تخصصی و عمومی زیادی برای این کار وجود دارند. یکی از این راهکارها استفاده از سیستم CDN به منظور بهینه‌سازی و افزایش سرعت سایت است. ما نکات و آموزش تمام راه و روش‌های تست شده و کاربردی این مورد را قبلاً در یکی از مقالات مدیروب منتشر کرده‌ایم که به شدت توصیه می‌کنیم این مقاله را به صورت دقیق مطالعه کنید؛ چرا که با فراگیری این نکات می‌توانید قدمی بزرگ به سوی موفقیت در زمینه بازاریابی اینترنتی بردارید.

 

9) تصاویر موجود در صفحات سایت را بهینه‌سازی کنید

تصاویر اولین چیزهایی هستند که نگاه کاربران را به خود جلب می‌کنند. بدیهی‌ست که باید در انتخاب این تصاویر دقت  زیادی به خرج داد. اما استفاده از آن‌ها می‌تواند منجر به افزایش حجم کلی صفحات سایت شده و در نتیجه، حجم سایت زیاد شده و سرعت بارگذاری آن کاهش می‌یابد. خب در این صورت چه کاری باید انجام داد؟ پاسخ یک چیز است. باید تصاویر بهینه‌سازی شوند. اگرچه بهینه‌سازی تصاویر به صورت آفلاین و با نرم‌افزارهای کامپیوتری قابل انجام است، اما اگر حجم تصاویر شما بالا باشد و یا دسترسی لازم به نرم‌افزارهای کامپیوتری را نداشته باشید چی؟ خوشبختانه با پیشرفت صنعت وب، ابزارهای آنلاین گوناگونی عرضه شده‌اند که در این مورد به شما کمک خواهند کرد.


10) به سراغ لینک‌سازی‌های داخلی و خارجی بروید

از مهمترین فاکتورهای سئوی کلاه سفید، لینک‌سازی‌های داخلی و خارجی است. هر دو نوع از این لینکدهی‌ها مزایای خاص خود را دارند. اما اگر این لینک‌ها را به صورت هدفمند ایجاد کنید، نتیجه مؤثر آن را در افزایش رتبه و بازدید سایت خود خواهید دید. با یک تعریف ساده باید گفت که لینک‌سازی داخلی یعنی درج لینک دیگر مطالب و دیگر صفحات سایت خودتان در یک مطلب و لینک‌سازی خارجی یعنی در محتوای مطالب خود و یا صفحات دیگر سایتتان، اقدام به لینک دادن به منابع معتبر و مرتبط با موضوع محتوا کنید. چنین لینک‌هایی به ویژه اگر به منابع شناخته‌شده مربوط باشند، اعتبار صفحات شما را افزایش می‌دهند.

 

11) با ابزارهای کاربردی گوگل شرایط سئوی سایت خود را متحول کنید

گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجوی اینترنتی مهمترین منبعی است که می‌تواند به ما در زمینه بهبود و بهینه‌سازی سایتمان کمک کند. کمپانی گوگل با ارائه ابزارهایی جامع و حرفه‌ای به یاری وب‌مسترها شتافته است. درک صحیح از این ابزارها و یادگیری چگونگی استفاده از آن‌ها، هزاران وب‌سایت ساده را به پربازدیدترین سایت‌های آنلاین تبدیل کرده است. نگران پیچیدگی این مسئله نباشید. ما در مدیروب برای این بخش مقالاتی جامع ترتیب داده ایم تا شما هرچه راحت‌تر بتوانید اطلاعات لازم با این مقوله را کسب کنید. دو ابزار اساسی گوگل با نام‌های گوگل آنالیتیکس و گوگل وبمستر تولز می‌باشند.

 

12) شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنید

استفاده مناسب و تلفیق به موقع محتوای منتشر شده در سایت با شبکه‌های اجتماعی، تکنیک دیگری است که در سئوی کلاه سفید به انجام آن توصیه می‌شود. در همین راستا یکی از پیشنهادهایی که بازخورد مناسبی نیز دارد، استفاده از دکمه‌های به اشتراک گذاری شبکه‌های اجتماعی در مطالب سایت است. شما با فراهم کردن چنین قابلیتی، شانس نمایش محتوای سایت خود را بسیار بیشتر می‌کنید؛ چرا که کاربران اشتراک گذاری محتوای مورد علاقه خود را زیاد انجام می‌دهند.

 

13) لینک‌های خراب (Broken Links) را حذف یا ویرایش کنید

رسیدگی به لینک‌های قدیمی و بازرسی شرایط آن‌ها، یکی دیگر از نکات توصیه شده برای داشتن یک کمپین سئوی کلاه سفید موفق است. جالب است بدانید که این مسئله اگرچه به ظاهر مسئله خیلی مهمی به نظر نمی‌رسد و اغلب وب‌مسترها به آن توجه نمی‌کنند، اما لینک‌های سایت شما اگر مشکل داشته باشند، شما نه تنها یک کمپین سئوی خوب را تحت خطر جدی قرار می‌دهید، بلکه ممکن است به خاطر ارائه لینک‌های خراب در موتورهای جستجو، متهم به استفاده از تکنیک‌های سئوی کلاه سیاه شوید. بنابراین اجازه ندهید که این مسئله ساده زحمات شما را به راحتی به مرز نابودی بکشاند.

 

14) نقشه سایت (Sitemap) سایت خود را راه‌اندازی کنید

نقشه سایت یا سایت مپ یکی از ابزارهای بسیار مهم در زمینه بهینه‌سازی سایت‌ها از نظر موتورهای جستجو است. نقشه یک سایت همانطور که از نامش مشخص است، یک چارت مشخص و دسته‌بندی شده از بخش‌های اصلی یک سایت است که به ربات‌های موتورهای جستجو و ابزارهای آنلاین دیگر اجازه دسترسی سریع به دسته‌بندی‌های اصلی را می‌دهد. مطمئن شوید که سایت مپ خود را به درستی ایجاد کرده باشید. اگر نمی‌دانید چطور این کار را باید انجام داد بهتر است از یک متخصص وب کمک بگیرید.

 

15) بک لینک‌های باکیفیت و مناسب تهیه کنید

بک لینک‌ها یکی دیگر از راه‌های اصلی و طبیعی برای هدایت ترافیک و بازدیدهای واقعی به سایت‌ها می‌باشند و همواره استفاده به جا از آن‌ها توصیه شده است. بک لینک‌ها درواقع لینک‌هایی هستند که در منابع دیگر (سایت‌های دیگر) برای سایت شما ایجاد شده اند. به عبارت ساده‌تر، بک لینک یعنی لینک صفحات سایت شما در سایت‌های دیگر درج شده باشد. برای اینکه به صورت طبیعی و تأثیرگذار بک لینک بگیرید دو راه اصلی پیش رو دارید :

راه اول : محتوای با کیفیت و بسیار جذاب تهیه کنید تا مانند یک منبع عمل کرده و لینک مطلب مورد نظر شما در دیگر سایت‌ها درج شود. از این طریق شما صدها و هزاران بازدید منحصر به فرد و طبیعی و البته به صورت رایگان و بدون هزینه دریافت خواهید کرد. چنین چیزی آرزوی هر وب‌مستری خواهد بود! چرا که به جز کسب بازدید، رتبه سایت شما نیز اعتبار بسیار بیشتری کسب خواهد کرد.

راه دوم : اگر کیفیت محتوای منتشر شده شما به اندازه کافی عالی نیست، می‌توانید با سفارش تبلیغات به منابع معتبر و یا درخواست کردن به منظور تبادل لینک، از دیگر وب‌مستران بخواهید تا لینک مطالب یا مقالات شما را در سایت خود قرار دهند و در ازای آن مبلغی دریافت کرده و یا لینک تبلیغ آن‌ها نیز در سایت شما قرار بگیرد.

 

16) به صورت مستمر به بررسی وضعیت رقبا بپردازید

همیشه و همواره رقبایی وجود دارند که در زمینه کاری شما فعالیت می‌کنند. زیر نظر داشتن رقبا باعث می‌شود تا اگر احیاناً شما از ترند خاصی عقب افتاده باشید بتوانید متوجه آن شوید. هرچقدر هم که به کیفیت کاری خود مصمم هستید، بررسی محتوا و نوع عملکرد دیگر سایت‌ها خالی از لطف نیست. بنابراین سعی کنید در بازه‌های زمانی مشخص فرصتی را برای آنالیز و مشاهده رفتار سایت‌های رقیب در نظر بگیرید. در ضمن چنین چیزی به جز اینکه شما را از آخرین جریانات مرتبط با زمینه کاریتان مطلع می‌کند، احتمال اینکه باعث شود تا شما مشکلات و ایرادات احتمالی خود را کشف کنید نیز افزایش می‌دهد.

 

17) به ساخت و مدیریت انجمن‌ها روی بیاورید

در سئوی کلاه سفید، توصیه شده است تا مبحث ساخت انجمن (Forum) که حالا یک نوع بازاریابی مجزا شناخته می‌شود را جدی بگیرید. انجمن یا به اصطلاح انجمن گفتگوی یک سایت می‌تواند یک بخش جداگانه و یا یک زیردامنه (Subdomain) روی سایت اصلی باشد. با راه‌اندازی این بخش، فرصت خیلی خوبی برای کسب بازدیدهای طبیعی کاربران فراهم می‌کنید. کافیست مدتی را برای پر و بال دادن و پر کردن محتوای کافی در انجمن‌ها زمان بگذارید. اما بعد از مدتی و با افزایش تعداد کاربران ثبت نام شده و همچنین به کارگیری مدیران و افراد با سابقه در این زمینه (که اغلب آن‌ها بدون هزینه در چنین انجمن‌هایی فعالیت می‌کنند) دیگر می‌توانید خود را تا حد زیادی کنار بکشید. چرا که بعد از این مورد، انجمن شما در دست کاربران زیادی قرار گرفته و خود کاربران با ایجاد مباحث و تاپیک‌های مختلف و ارسال و دریافت بازخوردهای یکدیگر، به کسب رونق انجمن شما کمک خواهند کرد.

 

18) بهینه‌سازی موبایل (موبایل مارکتینگ) را فراموش نکنید

این روزها چاره‌ای جز اینکه همه تجارت خودمان را برای کاربران موبایلی بهینه‌سازی کنیم نداریم. قبل از هر چیزی، شروع یک تجارت اینترنتی مناسب که با صنعت موبایل‌های هوشمند امروزی همگام باشد، داشتن یک وب‌سایت واکنش‌گرا یا ریسپانسیو (Responsive) است. اگر چنین سایتی ندارید پس به دنبال دلایل دیگر برای عدم موفقیت خود نباشید. حداقل چیزی که برای شروع لازم است یک سایت کامل و واکنش‌گرا می‌باشد. گوگل با تأکید بر این موضوع، به طور پی در پی اهمیت بالای توجه به کاربران موبایلی را به وب‌مستران گوشزد کرده است. بهینه بودن یک سایت از نظر موبایل مارکتینگ، یک فاکتور مستحکم در زمینه سئوی کلاه سفید به شمار می‌رود. مبحث بازاریابی با موبایل نکات ریز و درشت زیادی دارد که ما همگی این نکات و آموزش‌ها را در مقاله‌ای جامع در مدیروب گردآوری کرده ایم.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com