سئو تضمینی واقعیت یا دروغ دوست داشتنی است ؟

 • 21 مرداد 1399
سئو تضمینی واقعیت یا دروغ دوست داشتنی است ؟
سئو و بهینه سازی 60

این روزها عبارت سئوی تضمینی ، بهینه‌سازی تضمینی و یا ضمانت قرار گرفتن در رتبه اول گوگل در ده روز و چیزهایی شبیه به این را زیاد می‌شنویم. عبارت‌هایی که وسوسه‌کننده اما شک برانگیزند و ما را به یاد شعارهای تبلیغاتی یک شبه لاغر شوید و یا تناسب اندام در ده روز می‌اندازند که همه‌مان به خوبی می‌دانیم هیچ اعتباری پشتشان نیست

 

 

سئو تضمینی چیست؟

سئوی تضمینی دروغی‌ست که دوست داریم باورش کنیم اما باور کردنش تبعات جبران ناپذیری برای سایت ما دارد. سئو تضمینی شعار وسوسه‌انگیز اما نامعتبری‌ست. درست مثل این است که در یک مسابقه سوارکاری بدون پایان، ضمانت کنید اسبتان صد در صد مسابقه را می‌برد، در حالی که در حقیقت هیچ خط پایانی برای این مسابقه وجود ندارد و شما فقط می‌توانید امیدوار باشید اسبتان تندتر بدود و از بقیه‌ اسب‌ها جلو بزند.

 

چرا سئوی تضمینی، حقیقت ندارد؟

اگر سئو فقط ردیف کردن کلمات کلیدی در یک متن بی سر و ته و یا ساخت بک ‌لینک‌های زیاد و حتی غیر مرتبط بود، می‌توانستید وعده سئو تضمینی و یا رتبه اول گوگل در ده روز را باور کنید اما ماجرا این است که  الگوریتم‌های گوگل، زنده و پویا و مدام در حال تغییرند و هیچ‌کس نمی‌داند الگوریتم‌های بعدی گوگل که در راهند چه خوابی برای سایت‌ها دیده‌اند؟
از طرفی، خیلی‌وقت‌ها این مشتری‌ها هستند که انتظار دارند در ازای پولی که پرداخت می‌کنند یک تضمین قوی و محکم دریافت کنند، سئو مثل خرید یخچال یا هر وسیله‌ی دیگری نیست که به شما ضمانت چند ساله داده شود، همان طور که گفته شد الگوریتم‌های گوگل مدام در حال به روزرسانی و تغییرند و اصول سئو هم‌زمان با این تغییرات، رشد می‌کند. بنابراین شرکت‌های سئو فقط می‌توانند در مورد سلامت و کیفیت برنامه‌هایی که روی سایت شما اجرا کرده‌اند به شما اطمینان بدهند.
در ادامه به دلایلی اشاره می‌کنیم که ثابت می‌کنند بهینه‌سازی تضمینی و یا سئو تضمینی سایت، حقیقت ندارد.

 

 • گوگل هشدار داده است : به سئوی تضمینی اعتماد نکنید

همان‌طور که می‌دانید گوگل با هیچ شرکت بهینه‌سازی در ارتباط نیست. از طرفی، گوگل اعلام کرده است هیچ سایتی نمی‌تواند قرار گرفتن در رتبه یک گوگل را تضمین کند. بنابراین هر زمان عبارت‌های مثل Seo تضمینی و یا سئوی تصمینی سایت را دیدید، می‌توانید به راحتی آن شرکت را از لیست گزینه‌هایتان حذف کنید و برای دریافت خدمات سئو به شرکت‌های معتبر مراجعه کنید

 

 • سئوی تضمینی سایت یک وعده توخالی ست.

اگرچه عبارت سئوی تضمینی وسوسه‌انگیز و جذاب است و باعث جلب مشتری می‌شود اما در نهایت کاری که مشتری تحویل می‌گیرد بسیار متفاوت‌تر از چیزی‌ست که انتظارش را داشته است. شرکت‌هایی که وعده Seo تضمینی می‌دهند، سایت شما را برای یک سری کلمات کلیدی خاص در رتبه‌های اول گوگل قرار می‌دهند، بدون این که میزان رقابت و انتظار ورودی گوگل را در نظر بگیرند.

 

 • رتبه اول گوگل هدف نیست، وسیله‌ست.

فرض کنید شما برای یک سری کلمه کلیدی خاص در رتبه اول گوگل قرار بگیرید باز هم این کافی نیست و شما نیاز به یک دقت همه جانبه روی تمام کلمات کلیدی دارید. از طرفی ممکن است افراد زیادی وارد سایت شما بشنوند اما با کیفیت قابل قبول در محتوا یا محیط سایت مواجه نشوند و خیلی زود بدون این که به صفحات دیگر سر بزنند، سایت شما را ترک کنند. در این صورت با افزایش نرخ خروج، به مرور گوگل متوجه می‌شود که سایت شما از نظر کاربرها قابل قبول نیست و رتبه سایت شما، کاهش پیدا خواهد کرد.

 

 • الگوریتم کبوتر گوگل، دشمن سئوی تضمینی ست.

اگر با الگوریتم کبوتر گوگل آشنا باشید، می‌دانید که نتایج جست و جوی فردی در تهران متفاوت از نتایج جست و جوی فردی‌ست که همان عبارت را در شهر دیگری مثل رشت، جست و جو می‌کند. با توجه به وابسته بودن سرچ‌های گوگل به متغیر مکان، عبارت سئو تضمینی کاملا بی‌معنی‌ست. این روزها گوگل به دنبال رسیدن به نتایج جست و جوی منحصر به فرد برای هر کاربر با توجه به موقعیت مکانی‌ست و هم‌چنین با استفاده از اطلاعاتی که از اکانت گوگل شما به دست می‌آورد، سایت‌های مناسب شما را با اولویت‌های بالاتر نشان خواهد داد.

 

 

آیا تضمین بر چیزی که در اختیار شما نیست معقول است؟

ما تنها هنگامی می‌توانیم کاری را تضمین نمایم که مدیریت و کنترل همه کار های آن در اختیار ما باشد. درحالی‌که سئو و بهینه‌سازی سایت به سیاست ها و الگوریتم گوگل بستگی دارد که هر روزه امکان تغییر و به‌روزرسانی در آن ها زیاد است. از جهتی دیگر گوگل نیز تاکید دارد هیچ تضمینی برای قرارگیری سایت در رتبه اول نتایج جستجو وجود ندارد. تنها شرکت های سئو می‌توانند که تمام اصول و نکات روز را در محتوا و ساختار سایت شما رعایت کنند و حدود سی درصد یا بیشتر ورودی از طریق گوگل برای سایت شما افزایش دهد.

 

 

10 ادعا سئو تضمینی

1) بهینه سازی سایت و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، کاملا تضمینی

افرادی که خود را متخصص سئو می نامند، با عبارتی مانند " رتبه اول گوگل کاملا تضمینی"، " قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، کاملا تضمینی" و " در تمامی موتورهای جستجو به صورت کاملا تضمینی در رتبه و صفحه اول قرار خواهید گرفت"، سعی می کنند که بتوانند مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کنند. یک متخصص واقعی هیچ گاه از عبارت "سئو تضمینی" برای گسترش کسب و کار خود یا جذب مشتری استفاده نمی کند. آن ها در روز اول بیان می کنند که بهینه سازی سایت و افزایش رتبه گوگل شامل تکنیک هایی است که حداقل 6 ماه زمان می برد و باید دراین شش ماه حتما تمامی تکنیک های سئو داخلی و خارجی را به درستی باید اجرا کرد، وگرنه حتی ممکن است مورد جریمه گوگل قرار بگیرید.

 

2) ما افرادی را در گوگل میشناسیم یا دارای یک رابطه زیرزمینی و سری با گوگل هستیم

کاملا کذب است. بزرگترین شرکت ها هم هیچگاه چنین ادعایی نمی کنند، چون گوگل اصلا شرکت های بزرگ را جز مشتریان خرد خودش حساب می کند، چه برسد به چنین شرکت های کوچکی که ادعا " سئو تضمینی" هم می کنند. آن ها ممکن است که مدارکی نشان دهند که از گوگل دریافت کرده اند، بهتر است بدانید که این مدارک آموزشی توسط هر فردی که حتی شرکت هم ندارد، می تواند گرفته شود. پس بهتر است که به هیچ وجه به این نوع شرکت ها اعتماد نکنید.

 

3) خدمات موقت رایگان سئو پیشنهاد می دهند

سئو همانطور که گفتیم، فرآیندی است که نیازمند وقت گذاری برای آن می باشد وهیچ شرکتی چنین کاری رابه صورت رایگان انجام نمی دهد. البته ممکن است که بعضی از شرکت ها برای جذب مشتری تا دو یا سه اولیه، خدمات آن را رایگان انجام دهند اما بعدا بابت آن پول می گیرند. مخصوصا دیگر که بحث سئو تضمینی مطرح می شود، چطور امکان دارد که شرکتی آن را رایگان انجام دهد.

 

4) آن ها از استراتژی ها مخفی و نامعلوم سئو استفاده می کنند

هر شرکت که خدمات سئو را ارائه می دهد، باید تمامی فعالیت هایی را جهت بهبود سایت شما انجام می دهد را کاملا توضیح دهد و در آخر یک گزارش کامل ارائه نماید. استراتژی و کارهایی که در سئو انجام می شود، همگی مشخص و معلوم است و هر متخصص این حوزه کاملا به آن ها مسلط است. اینکه بعضی ها در سئو تضمینی عنوان می کنند از استراتژی های مخصوص به خود و کاملا مخفی که کسی نمی داند، استفاده می کنند باید بدانید که منظور آن ها، بیشتر سئو سیاه است که نمی خواهند مشتری از وجود آن ها مطلع شود.

 

5) در عرض 48 ساعت در صفحه اول قرار خواهید گرفت

همانطور که بیان کردیم، هر کسب وکاری نیاز به زمان زیادی دارد تا بتواند خود را بین مشتریان معروف نماید. البته در اینترنت ممکن است که جذب مشتری سریعتر اتفاق بیافتد اما رتبه شما سریعا در صفحه اول قرار نخواهد گرفت. سایتی که در عرض48 ساعت تحت نام سئو تضمینی در صفحه اول گوگل قرار می گیرد، مطمئن در کمتر از 24 ساعت گوگل آن را جریمه خواهد کرد.

 

6) بهینه سازی سایت با کمترین قیمت

در نگاه اول خیلی جذاب است اما همانطور که بیان کردیم، بهینه سازی سایت و افزایش رتبه گوگل مساله ای نیست که سریعا بتوان به آن دست یافت. متخصصی که برای کار خود ارزش قائل است، هیچگاه با قیمت پایین کار نمی کند. این را نیز بدانید که هیچ ارزانی بی حکمت نیست آن ها مخصوص در مورد سئو تضمینی!!!

 

7) در هزاران موتورجستجو و سایت تبلیغاتی ما سایت شما را ثبت خواهیم کرد

ادعای عجیبی که این روزها زیاد دیده یا شنیده می شود. مگر ما چندتا موتور جستجو و سایت تبلیغاتی خوب داریم؟ مهمترین موتور جستجویی که سایت شما باید در آن ثبت گردد، گوگل است. هر کدام هم الگوریتم های خاص خود را دارند. سئو تضمینی گفتند ولی دیگر نه تا این حد!!!

 

8) ما در گوگل کار می کنیم یا پروژه های آن ها را انجام می دهیم

گوگل هیچگونه همکاری و کارمند خارج از شرکت خود برای سئو ندارد و از طرفی دیگر، هیچ کارمند گوگلی موقعیت کاری خود را با این روش به خاطر نمی اندازد. گوگل باهوش است و سریعا متوجه می شود.

 

9) ما الگوریتم گوگل را بهتر از همه می دانیم ( در نوشتنش از ما کمک گرفتند)

الگوریتم گوگل کاملا پیچیده است و هیچگاه گوگل جزئیات آن را افشا نخواهد کرد. متخصصان سئو فقط تکنیک های عمومی آن را مانند متاتگ ها، بهینه عکس ها و غیره می دانند و گرنه در کل همه مانند هم هستند( البته آن هایی که واقعا متخصص می باشند). حتما این آگهی را دیده اید" سئو تضمینی با دستکاری الگوریتم گوگل" خب باید اول از همه باید گفت هرالگوریتم دستکاری شود، یعنی اینکه کار شما دارای مشکل است و نمی توانید از راه درست نتیجه بهتری ارائه دهید و همچنین الگوریتم اینقدر پیچیده است که هیچ کسی نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد.

 

10) سئو تضمینی متعلق به ما است

سئو متعلق به هیچ ارگان یا شخص خاصی نیست. یعنی بهترین افراد هم بیان می کنند که خیلی معیار ها وجود دارد که می بایست در خصوص سئو سایت یاد بگیرند. همانطور که گفتیم، یک شرکت موظف است که به ازای پولی که مشتری به او پرداخت می کند، گزارش کاری خود را ارائه نماید. اگر قرار باشد که سئو آن هم سئو تضمینی متعلق به یک نفر باشد که دیگر پس گوگل این وسط هیچ ارزشی نخواهد داشت.

 

 

ویژگی های یک سئو کار حرفه ای و خوب

 

 • بسیار دقیق به بررسی کلمات کلیدی شما با بررسی رقبا می پردازد
 • به شما قول یک ماهه  آمدن به صفحه اول گوگل را نمی دهد چون فرایند بالا آوردن سایت در گوگل یک فرایند زمان بر است.اگر چنین قولی داد سئوی کلاه سیاه می خواهد برای شما انجام دهد
 • بر تمامی ابزار های سئو تسلط دارد و برای حل مشکلات سئو راه حل های حرفه ای و تخصصی دارد
 • بسیار به روز است و الگوریتم های روز گوگل را به خوبی می داند و برروی سایت شما پیاده می کند
 • برای سایت شما دلسوزانه زمان می گذارد و خیلی ریزبینانه سایت را رصد میکند.
 • با اینکه اکثر سئوکارها،کار محتوا نویسی را انجام نمیدهند؛اما یک سئوکار خوب باید بر نوشتن محتوای سئو بیس مسلط باشد.و بتواند محتوا نویس را راهنمایی کند و محتوای سایت شما را بررسی و ادیت کندسئوکار متخصص و حرفه ای به ابزارهایی که رفتار کاربران را بررسی میکند تسلط دارند چون صرفا هدایت کاربر به سایت مهم نیست و این کاربران باید به مشتری تبدیل شوند و از خدمات سایت شما استفاده کنند و این میسر نیس مگر با بررسی رفتار آنها در ورودشان به سایت با استفاده از ابزار هایی مانند گوگل انالیتیکس.
 • سئوکار حرفه ای باید باعث شود ترافیک سایت شما بالا رود و کاربران و در انتها مشتریان زیادی برای خدمات یا محصولات شما فراهم بشوند
   

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com