تاثیر سئو در افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

 • 4 مرداد 1399
تاثیر سئو در افزایش فروش فروشگاه اینترنتی
سئو و بهینه سازی 50

سئو فروشگاه اینترنتی چیست؟ همان طور که می دانید مهم ترین موضوع برای فروشگاه های اینترنتی، بحث بهینه سازی یا سئو می باشد. سئو ساختار یک وب سایت است و بدون ایجاد یک ساختار اصولی و مناسب کاربران سردرگم می شوند و به سرعت آن را ترک می کنند. این اتفاق موجب افزایش بانس ریت می شود و گوگل چنین چیزی را به عنوان یک فروشگاه اینترنتی نمی پذیرد. خدمات سئو فروشگاه اینترنتی موجب افزایش ترافیک برای سایت شما می شود که تفاوت شما در فروش اینترنتی سایت را نشان می دهد، از همین جهت نیازی نیست شما تنها بر تبلیغات و لینک ها تمرکز داشته باشید. امروزه برای این که کسی در دنیای مجازی بتواند درآمد خوبی کسب کند باید در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد، زیرا سایت شما باید به نمایش بازدیدکنندگان در بیاید و این کار تنها توسط موتورهای جستجو انجام می شود. در نتیجه سئو فروشگاه اینترنتی موفقیت روز افزون شما را ممکن می سازد و درآمد زایی شما را افزایش می دهد. در سئو سایت فروشگاه اینترنتی به دلیل تبدیل مستقیم ورودی به مشتری، فروش و حضور رقبایی که کالاهای مشابه می فروشند، در مقایسه با سایت های اطلاع رسانی در گوگل دشواری های بیشتری دارد، از همین جهت موضوع آموزش سئو فروشگاه اینترنتی نیز در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است.

 

 

آموزش سئو فروشگاه اینترنتی

یکی از مهم ترین اقدامات لازم که بوسیله مدرسین مجرب ما ارائه می شود ، آموزش سئو فروشگاه اینترنتی و نحوه بهینه سازی سایت های فروشگاهی براساس نوع و تنوع محصولات ، مشتریان هدف و با رعایت اصول اساسی سئو می باشد. آموزش نحوه سئو فروشگاه های آنلاین تفاوت های زیادی با وبسایت های خبری ، شرکتی و سازمانی دارد که مستلزم یادگیری قلق و استراتژی های خاص است. معمولا در فروشگاه اینترنتی هدف اول بازدید و دریافت ورودی هرچه بیشتر است در مقابل برای سایر انواع وبسایتها هدف قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل اهمیت دارد. در این مطلب برخی از مهم ترین نکات که در فروشگاه آنلاین باید رعایت شود را توضیح دادیم و مطمئنا در اجرای این فرآیند بادقت بیشتری شما را پیشتیبانی خواهیم کرد.

 

 

اهمیت سئو بر افزایش فروش

درمورد اهمیت سئو بر افزایش فروش کافی است که بدانید آمارها نشان میدهند بیش از ۸۵% کاربران از طریق موتورهای جستجو به وب ­سایت­ ها هدایت میشوند و ۵۰% از آنها  همواره محصولات و خدمات مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی و آنلاین خریداری می کنند. بنابراین بهینه سازی سایتتان برای موتورهای جستجو تاثیر زیادی بر ارتقاء رتبه سایت  شما در نتایج جستجو  و معرفی کسب و کار شما خواهد داشت. در واقع برای موفقیت وب سایتتان ، باید تعداد بازدیدکننده ها افزایش یابند. در این صورت برخی از بازدیدکنندگان به مشتریان وفادار شما تبدیل شده و موجب افزایش فروش اینترنتی شما نیز می شوند. به همین دلیل است که سئو و بهینه سازی وب سایت در کسب و کارهای اینترنتی ضرورت پیدا می کند.

برای بهینه سازی سایت  ، فاکتورهای بسیاری وجود دارند که انجام آنها در کنار هم باعث قرارگیری وب سایت یا فروشگاه شما در صدر نتایج موتورهای جستجو می شود. بهینه سازی محتوای سایت، ساختار سایت و واکنشگرا بودن وب سایت یا فروشگاه شما از جمله مواردی است که در بهینه سازی باید رعایت شوند. پس قرارگرفتن در نتایج اولیه جستجو باعث جلب کاربران و اعتماد آنها ،افزایش میزان بازدید از سایت  شما و در نهایت خرید از شما میشود.

 

 

مزایای سئو در افزایش فروش

 • قرار گرفتن وب ­سایت در صدر نتایج موتورهای جستجو و صفحه نخست
 • افزایش اعتبار و ایجاد حس اعتماد در کاربران  وب سایت شما
 • افزایش بازدیدکنندگان و مشتریان
 • تبدیل شدن به برند در کسب و کار خود
 • بازاریابی اینترنتی محصولات کسب و کار
 • مطرح شدن کسب و کار در شبکه­ های اجتماعی
 • کاهش هزینه­ های تبلیغات
 • و در نهایت افزایش فروش و بازگشت سرمایه

 

 

سئو فروشگاه اینترنتی

شکی نیست که رتبه بالاتر در گوگل برای یک فروشگاه اینترنتی حیاتی است. اگر شما نتوانید کاربران گوگل را به کلیک کردن روی لینک سایت خود ترغیب کنید، فروش سایت شما به شدت افت خواهد کردبا توجه به تغییراتی که در گوگل مشاهده می‌شود دیگر به دست آوردن رتبه در صفحه اول کافی نیست، سایت شما باید رتبه اول گوگل را از آن خود کند تا بتواند بیشترین کاربر را به سمت سایت جذب نماید. هر چه رتبه سایت شما در گوگل بهتر باشد، کلیک بیشتری نیز دریافت خواهید کرد و افزایش ترافیک سایت در یک فروشگاه اینترنتی به‌راحتی می‌تواند نرخ فروش  سایت شما را افزایش دهدبرای بازایابی کالاهای یک فروشگاه اینترنتی راهکارهای مختلفی وجود دارد و سئو کردن سایت یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی برای خود سایت و محصولات ارائه شده در آن است.

 

1) تحقیق کلمات کلیدی

قبل از آنکه سئو سایت را آغاز کنید و حتی پیش از آنکه محتوای سایت را وارد کنید باید تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید. شما ممکن است کالای خود را با نامی بشناسید که برای کاربران ناآشنا باشد. مثلاً فروش ماهی سالمون توسط کاربران به‌صورت فروش ماهی قزل آلا یا فروش ماهی قزل جستجو خواهد شد. بنابراین پیش از ورود اطلاعات به سایت مطمئن شوید که کاربران از چه کلید واژه‌ای برای کالا و خدمات شما استفاده می‌کنندتحقیق کلمات کلیدی برای یک فروشگاه اینترنتی شامل یافتن واژه مناسب برای کالاهای فروشگاه، دسته‌بندی اصلی کالاها، دسته‌بندی فرعی کالاها، یافتن کلمات کلیدی برای خدمات فروشگاه مانند فروش کالای دست دوم، ارسال رایگان کالا به منزل و .... می‌شود.
در مرحله تحقیق کلمات کلیدی شما باید لیستی از کلمات کلیدی اصلی، کلمات کلیدی طولانی Longtail و کلمات کلیدی LSI را تهیه و به این کلمات براساس سختی کلمه و میزان جستجو توسط کاربران رتبه‌ای بدهید.

 

2) تحلیل رقبا

تحلیل رقبا یکی از مهم‌ترین عوامل در سئو فروشگاه اینترنتی است. شما تمام موارد سئو را رعایت می‌کنید و رتبه خوبی نیز در گوگل بدست می‌آورید ولی بدون تحلیل رقبا نمی‌توانید از رقبای اصلی خود پیش افتاده و آنها را پشت سر بگذارید و رتبه اول گوگل را از آن خود کنیددر تحلیل رقبا شما باید موارد بسیاری را مانند کلمات کلیدی استفاده شده توسط رقبا، تعداد بک لینک دریافتی، نوع بک لینک دریافتی (کلمه کلیدی، کلمه کلیدی طولانی، کلمات عمومی و ...) سایت‌های ارائه‌دهنده بک لینک (تعداد لینک خروجی، میزان ارتباط محتوای سایت با سایت رقیب و ...) را تحلیل و بر اساس این تحلیل‌ها برنامه و استراتژی خود را برای پیش افتادن از رقبا تنظیم کنید.
برای تحلیل رقبا می‌توان از ابزارهای رایگانی مانند گوگل و Keyword planner یا گوگل ترندز google trends استفاده کردهنگام تحلیل سایت رقبا به این موارد توجه ویژه داشته باشید:

 • نام کالاها در سایت (عنوان صفحه)
 • دسته بندی محصولات
 • محصولاتی که به عنوان محصولات برتر معرفی می‌شوند.
 • محصولاتی که با محصولات اصلی سایت مرتبط بوده و به عنوان کالای جانبی در سایت عرضه شده‌اند.

 

3) یافتن مشکلات فعلی سایت

برخی سئوکاران تمام تلاش خود را می‌کنند که سایت هیچ گونه پیام خطا و مشکلی نداشته باشد. برخی دیگر اصلاً به خطاهای سایت توجهی نمی‌کنند. خطاهای سایت امروزه بر روی سئو تاثیر زیادی می‌گذارند. با توجه به اینکه سایت‌هایی که در صفحه اول گوگل به نمایش در می‌آیند به شدت به رعایت کلیه توصیه‌های گوگل توجه دارند. عدم دقت در برطرف کردن خطاهای سایت می‌تواند منجر به دریافت رتبه پایین‌تر نسبت به رقبا شودبرای اجتناب از بروز خطا در سایت در کدنویسی سایت دقت لازم را انجام داده و قبل از آنکه برای سایت تبلیغات کنید، مطمئن باشید که هیچ خطایی در کدنویسی سایت وجود نداردهنگام بررسی خطاهای سایت به این نکات توجه کنید

 • خطای 404 در سایت را اصلاح کنید.
 • 302 redirects را به 301 redirects تبدیل کنید
 • محتوای تکراری را در سایت خود یافته و ویرایش کنید.

نکتهرابط کاربری و سهولت در دسترسی به بخش‌ها و محصولات مختلف در سایت تاثیر بسیار خوبی در سئو دارد. گوگل به سایت‌هایی که تجربه کاربری خوبی دارند، اهمیت بالایی می‌دهد.

 

4) افزایش سرعت سایت

CMS یا نرم افزار مدیریت محتوا بر روی سرعت سایت تاثیر زیادی دارد. صفحات سایت باید در کمتر از 3 ثانیه بارگذاری شود. این 3 ثانیه برای سایت‌های ایرانی باید براساس حداقل سرعت اینترنت محاسبه شود. سایت‌هایی مانند Gtmetrix برای بررسی علل پایین بودن سرعت به شما کمک خواهند کرد.

نکته : استفاده از فریم ورک AMP می‌تواند تاثیر بسیار بالایی در سرعت سایت داشته باشد و پیشنهاد می‌شود حتما از آن استفاده کنید.

 

5) سئو داخلی فروشگاه اینترنتی

یک فروشگاه اینترنتی می‌تواند داری تعداد انبوهی کالا باشد. تعداد زیاد کالا باعث می‌شود که شما ناچار باشید برای هر کالا محتوایی برای توضیح کالا و موارد این چنینی ایجاد کنید و این موضوع باعث می‌شود که تعداد صفحات سایت به شدت بالا رود. بدون توجه کافی به سئو داخلی افزایش تعداد صفحات سایت در نهایت می‌تواند به ضرر سایت تمام شود. برای جلوگیری از این موضوع و ارتقاء رتبه سایت و صفحات همزمان با افزودن بر تعداد صفحات سایت به نکات زیر توجه کنید:

 • در هر صفحه (صفحه محصول، صفحه توضیحات، صفحه مقایسه کالاها و ...) از کلمات کلیدی به صورت بهینه شده استفاده کنید.
 • ساختار سایت را به صورتی ایجاد کنید که کاربر به‌راحتی از صفحه اصلی سایت به صفحه محصول مورد نظر منتقل شود.
 • سعی کنید به صفحات سایت لینک داخلی مرتبط ایجاد کنید.
 • کاربری سایت را تا جای ممکن ساده کنید (کاربر در لحظه تصمیم به خرید در حداقل زمان و با حداکثر سه کلیک محصول را خریداری کند)
 • طراحی سایت به‌صورت ریسپانسیو (برای امکان نمایش در موبایل تبلت و تلویزیون هوشمند)
 • امکان نمایش نظرات مخاطبان سایت
 • استفاده از Rich Snippets مخصوصاً برای صفحه اصلی سایت و محصولات کلیدی فروشگاه
 • افزودن امکان ارتباط با شبکه‌های اجتماعی در سایت

 

6) تست سئو سایت

ابزارهایی مانند گوگل وبمستر به سادگی و به‌صورت کاملاً رایگان به شما امکان می‌دهد که میزان کلیک بر روی صفحات مختلف سایت را به صورت تفکیک شده بر اساس کلیدواژه جستجو شده، بررسی کنید.
برای دستیابی به بهترین نتیجه شما همواره باید کلیدواژه‌هایی را که بیشترین فروش برای سایت را فراهم می‌آورند، شناسایی کنید. گاهی عدم فروش کالا در یک کلید واژه به‌دلیل عدم تبلیغ مناسب و گاهی به دلیل عدم به کارگیری سئو به‌صورت اصولی است. با یافتن نرخ تبدیل هر کدام از کلید واژه‌های اصلی سایت می‌توان برای اصلاح و ویرایش صفحات سایت برنامه‌ریزی کرد.
سایت گوگل آنالیتیکس می‌تواند برای این منظور به شما کمک کند.

 

7) افزودن محتوای بلاگ

آیا سایت فروشگاهی به بلاگ نیاز دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید ببینیم نقش بلاگ در یک سایت چیست. هنگامی که بخواهیم در سایت به صورت مداوم محتوای جذاب ایجاد کنیم، ایجاد بلاگ یک راهکار مناسب برای این کار است. با توجه به اینکه تعداد کالاهای یک فروشگاه محدود است، می‌توان با افزودن بلاگ به سایت به‌صورت مداوم به سایت محتوای مرتبط جذاب اضافه کرد. بلاگ‌ها می‌توانند با عناوین مختلفی به سایت اضافه شوند. اخبار صنعت، بلاگ، مقالات و عباراتی مانند این‌ها.

 

8) تولید بک لینک

با توجه به میزان بالای کالا در یک فروشگاه استراتژی تولید بک لینک برای یک فروشگاه اینترنتی باید بسیار بادقت انتخاب شود. برای این منظور می‌توان یک زمانبندی برای تولید بک لینک ایجاد کرد و برای صفحات مختلف بر اساس اهمیت آنها یک اولویت قرار داد.
نکته: امروزه تولید بک لینک در سایت‌های بی کیفیت به جز ضرر برای سایت چیزی به همراه نخواهد داشت. بنابراین از تولید لینک در کامنت سایت‌ها و سایت‌هایی که صرفاً برای ارائه بک لینک ایجاد شده‌اند جداً بپرهیزید. الگوریتم‌هایی مانند گوگل پنگوئن روز به روز پیچیده‌تر شده و می‌تواند به‌راحتی منجر به حذف سایت شما از گوگل شود.
در هنگام تولید بک لینک از موارد زیر اجتناب کنید:

 • استفاده از یک عبارت برای انکر تکست anchor text در تمام بک لینک‌ها
 • تمام بک لینک‌های دریافتی به یک صفحه از سایت اشاره داشته باشند.
 • دریافت لینک از سایت‌های بی کیفیت

 

9) تجارت محلی و نکته های سئو در آن

ثبت سایت در نقشه گوگل بسیار ساده است ولی همین کار ساده می‌تواند به‌راحتی به افزایش فروش سایت شما بیانجامد. شما می‌توانید با سئو کردن سایت بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با موقعیت جغرافیایی فروشگاه خود به تعداد مشتریان خود بیافزاییدتجارت محلی در سئو موبایل اهمیت بسیاری دارد و شما می‌توانید برای فروشگاه خود از این تکنیک استفاده کرده و از رقبا پیشی بگیریدبرای ایجاد برتری در تجارت محلی، آدرس و تلفن خود را در صفحه اول سایت درج کنید.

 

 

تفاوت سئو با بازاریابی محتوا در کسب وکارهای اینترنتی در چیست؟

بازاریابی محتوا و تولید محتوای سئو شده بدین معنی است که باید محتوایی ارزشمند و با مفهوم برای مخاطبان تولید کنیم تا با این کار بتوانیم تاثیر سئو را چند برابر کنیممحتوایی که برای سایت ها تولید می شود علاوه بر ارزشمند بودن باید جنبه کاربردی، آموزنده و همچنین سرگرم کننده و مفید باشد تا مخاطبان از خواندن آنها لذت ببرند. برای انتخاب محتوا محدودیتی ندارید و شما می تواند از هرجا مثل پست های وبلاگی و کتاب ها و اینفوگرافیک ها استفاده کنید.

یکی از اهداف تولید محتوا این است که مخاطبان را به سمت خودش جذب کند و بتواند با دادن اطلاعات خوب آنها را برای خواندن دیگر مطالب ترغیب کند که در صورت انجام این کار می توانید مشتریان زیادی برای خرید محصولاتتان جذب کنیدهدف مشترک بازاریابی محتوا و سئو که فضای یکسانی را به اشتراک می گذارند این است که افراد بیشتری برای بازدید از سایت ترغیب شوند و در نتیجه میزان فروش سایت و کسب درآمد اینترنتی با سئو بالا رود. بازاریابی محتوا و سئو وظیفه اش این می باشد که میزان جذب خوانندگان سایت را افزایش دهد، در یک جمله به صورت خلاصه می توان گفت که محتوا بدون سئو و سئو بدون محتوا امکان پذیر نیست.

محتوا می تواند یک صفحه جدید در سایت اضافه کند که هر صفحه می تواند رتبه ای خوب در یک کلمه کلیدی مهم برای سایت کسب کند. با این که فقط صفحات سایت به تنهایی نمی توانند اهدافتان را برآورده نمایند ولی می توانند اهداف احتمالی شما را برآورده کنند و تاثیر سئو در کسب و کار اینترنتی را افزایش دهندداشتن و نوشتن محتوای خوب و با کیفیت زمینه ساز افزایش و اعتبار رتبه و جایگاهتان خواهد شد و می توانید رتبه بالاتری در موتورهای جستجو کسب کنید. همچنین محتوای ارزشمند قادر به جذب لینک های داخلی زیادی می باشد و می تواند فاکتورهای تجربه کاربری را تحت تاثیر قرار دهد و در نهایت در بهینه کردن سایت برای دیده شدن محتوای تولید شده توسط موتورهای جستجو کمک شایانی کندسئو برای یک سایت کسب و کار و فروشگاه اینترنتی می تواند حیاتی باشد و حتی می تواند از خود محصولات نیز مهمتر باشد بطوری که اگر سئو نباشد محصولات جایگاهی در بین مشتریان نخواهند داشت و سئوی همراه با تولید محتوای ارزشمند و مفید می تواند جایگاه سایتتان را افزایش داده و در لیست سایت های اول گوگل قرار دهد به طوری که بازدیدکننده با دیدن سایتتان در لیست اول ناخوداگاه وارد سایتتان می شود. در نتیجه شانس بیشتری برای مشتری شدن را نصیبتان خواهد کرد که همه و همه را باید مدیون تاثیرات سئو در رونق کسب و کارهای اینترنتی دانست.

 

 

افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی آنلاین

همانطور که در قسمت های قبل اشاره مختصری داشتیم ، بیشترین دغدغه مالکین فروشگاه های آنلاین این است که بازدید خود را به حداکثر ممکن برسانند. پس تنها نمی توان به سئو متکی بود و باید استراتژی های موازی را نیز جهت افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی در پیش گرفت. استفاده از تبلیغات کلیکی یکی از این راهکارهاست که می توان با صرف هزینه های تبلیغاتی ، محصولات و کالاهایی که کمتر در گوگل بازدید دارند را به معرض دید مشتریان گذاشت. در برخی شرایط نیز شبکه های اجتماعی می توانند نقش پررنگی در جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی داشته باشند و کاربران را مستقیما به صفحات خرید و معرفی محصول راهنمایی کنند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com