تاثیر الگوریتم موش کور گوگل در سئو

  • 6 شهریور 1399
تاثیر الگوریتم موش کور گوگل در سئو
سئو و بهینه سازی 50

الگوریتم موش کور چیست؟

در بهینه سازی سایت، وبمسترها باید از اصول سئو استفاده کنند تا هم فعالیت آن ها قانونی باشد تا تاثیر آن ها بر رتبه بندی سایتشان، ماندگار باشدگوگل نوعی از سئو را معرفی نمود که به کاربر این اجازه را می دهد تا بتواند موضوعات و کسب و کارهای مورد نظر خود را در موقعیت مکانی نزدیک به خود پیدا کند که به آن سئو محلی می گویند. این سئو هم برای وبمسترها و هم برای کاربران بسایر شگفت انگیز و عالی بود. از یک طرف وبمسترها می توانستند مشتریان و کاربران نزدیک به موقعیت خود را پیدا کنند در نتیجه شانس موفقیت آن ها بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر، کاربران در زمینه موضوع خود، به نزدیک ترین مکان به محل زندگی خود دسترسی پیدا کنند و این امر یک امتیاز مثبت سئو محلی برای هر دو گروه به حساب می آیدگوگل برای بررسی سایت ها، از الگوریتم های مختلفی استفاده می کند که مهمترین هدف این الگوریتم ها، اصول سئو در سایت ها است. از این رو، گوگل برای سئو محلی هم الگوریتمی به نام الگوریتم موش کور یا الگوریتم Possum طراحی نموده است که در سال ۲۰۱۶، آخرین به روز رسانی آن انجام شد و گوگل رسما آن را معرفی نمود.

 

 

علت نام گذاری الگوریتم موش کور گوگل

این سوال بسیاری از افرادی است که با دنیای اینترنت و گوگل سر وکار بسیار دارند و می خواهند بدانند که دلیل اینکه گوگل الگوریتم هایی با نام حیوانات طراحی می کند چیست؟ وبمستر هایی که با دنیای الکترونیکی سر و کار دارند در برخی مواقع مشکلاتی برایشان به وجود می آید که باعث می شود فعالیت آن ها به طور کامل متوقف شود و به این نتیجه می رسند که آنرا از دست داده اند در صورتیکه این فکر کاملا اشتباه است و علت تنها فیلتر شدن آنها می باشد. علت نام گذاری الگوریتم موش کور هم فقط همین موضوع می باشد.

 

 

آپدیت الگوریتم موش کور چیست؟

همان طور که گفتم، “موش کور” یک آپدیت برای الگوریتم رتبه بندی جستجوی محلی گوگل است و تصمیم می گیرد که چه زمانی یک بیزنس، در نتایج محلی گوگل نمایان شود و چه زمانی فیلتر شود و در نتایج نشان داده نشود. این بدان معنی است که کسب و کار های محلی، ممکن است همیشه در یک جستجوی یکسان، نمایش داده نشوند. تاریخ انتشار اولیه این الگوریتم، 1 سپتامبر 2016 می باشدالگوریتم موش کور یا possum، بر روی کسب و کارهای زیر تاثیر می گذارد:

  • کسب و کارهای خارج از محدوده شهر

قبلاً برای کسب و کارهای محلی دشوار بود که اگر داخل منطقه ای نبودند، در جستجوی محلی عبارات کلیدی خاص ظاهر شوند. برای مثال، اگر یک پیتزا فروشی در محدوده شهرک غرب نبود، اگر کسی سرچ می کرد “پیتزا فروشی شهرک غرب”، بسیار بعید بود که در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود. اما الان، کسب و کارها می توانند در این نتایج جسجو ظاهر شوند حتی اگر خارج از محدوده یا حتی اندکی خارج از شهر باشند.

 

  • کسب و کارهایی که در یک آدرس یکسان هستند (یا در یک ساختمان هستند)

اگر دو کسب و کار در یک ساختمان یکسان باشند، احتمالا جفتشان در یک جستجوی یکسان نمایش داده نمی شوند. برای مثال، اگر دو دندان پزشک در یک ساختمان اداری کار کنند، حتی اگر کارشان هم به یکدیگر بی ربط باشد، احتمالا در یک جستجوی یکسان نمایش داده نمی شوند.

 

  • کسب و کارهای متعلق به یک شرکت مادر

نمی توان با اطمینان گفت که این مسئله برای هر کسب و کاری صدق می کند، اما یک متخصص سئو محلی دریافت که یک دندان پزشک که دو مطب در یک شهر داشت، هر بار که جستجوی خاصی را انجام می داد، گوگل یکی از مطب هایش را فیلتر می کرد و در نتایج جستجو نشان نمی داد. این نشان می دهد، با این که این دو مطب، اسم، آدرس و شماره تلفن یکسانی نداشتند، اما چون هر دو برای یک نفر بودند، هر بار یکی از آنها در نتایج نشان داده نمی شد.

 

 

اثرگذاری الگوریتم موش کور بر روی سئو

اثرگذاری الگوریتم موش کور بر روی نتیجه های سئو محلی و گوگل مپ بود.این تحولات ها هم حاوی گوناگونی در نتیجه های سرچ شد و هم از بالا آمدن وبسایت های اسپم خودداری کرد. در حقیقت فیلتر هایی که گوگل به کمک این الگوریتم روی نتیجه های جستجوهای محلی انجام داد جزء اساسی ترین آپدیت های گوگل از سال ۲۰۱۴ تا به امروز به حساب می آید. الگوریتم موش کور گوگل را می توانیم کامل کننده سئو محلی به نامیم که پس از معرفی ، تحولات وسیعی را در کسب و کارها به وجود آورد.

 

 

ویژگی های الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور پس از معرفی تغییرات زیادی را در نتایج جستجوی محلی به وجود آوردوب داران در ادامه به برخی از ویژگی های این الگوریتم اشاره می کند، اگر شما هم دارای کسب و کار محلی هستید حتما به این ویژگی ها دقت کنید.

 

  • اهمیت یکپارچگی آدرس

گوگل پس از معرفی الگوریتم موش کور حساسیت بسیاری روی یکپارچگی آدرس برای کسب و کارها نشان دادبرای مثال زمانی که شما می خواهید کسب و کارتان را در گوگل مپ ثبت کنید باید آدرس ، شماره تلفن و دامنه یکسانی را برای آن ثبت کنید ، زیرا گوگل به یکپارچگی آدرس یا به اصطلاح فنی آن NAP بسیار حساس استدر حقیقت شما نمی توانید دو آدرس متفاوت را برای یک کسب و کار در گوگل مپ ثبت کنید زیرا این کار موجب افت جایگاه سئو شما خواهد شد.

 

  • محل فیزیکی حال حاضر یک کسب و کار مهم است نه گذشته آن

ممکن است آدرس کسب و کار شما پس از مدتی تغییر کند و به مکان دیگری بروید ولی این موضوع جای نگرانی برای شما نداردیکی از ویژگی های الگوریتم موش کور این است که روی این مساله بسیار حساس است و نتایج را مطابق آدرس جدید کسب و کار شما نشان می دهد و سئو محلی را به بهترین شکل ممکن اجرا می کنداین ویژگی برای صاحبان کسب و کار هم بسیار مفید است.

 

یکی از ویژگی های این الگوریتم این است که پس از معرفی نتایج جستجوی گوگل را دقیق تر از قبل نشان می دهدبرای مثال اگر در گذشته و قبل از معرفی این الگوریتم کلمات “آموزش و پرورش” و “وزارت آموزش و پرورش” را جستجو می کردید ، گوگل برای هر دو کلمه نتایج مشابهی را به شما نشان می داد ولی پس از معرفی این الگوریتم نتایج متفاوت تری توسط گوگل به نمایش درآمد و نتایج دقیق تر شد.

 

 

 

تفاوت الگوریتم موش کور با الگوریتم کبوتر

در مقاله معرفی و آموزش الگوریتم کبوتر به این نکته پرداخته شد که نتایج سایت ها که تحت تاثیر عملکرد الگوریتم کبوتر قرار می گیرد، تاثیر چشمگیری بر سئو محلی دارد و این نتیجه را به همراه دارد که جستجو در محل و مکان و شهرهای متخلف، نتایج متفاوتی را به دنبال دارد. تفاوت عمده الگوریتم کبوتر با الگوریتم Possum در این است که الگوریتم موش کور به کسب و کارهای در حومه و حتی شهرهای دیگر کمک ویژه ای کرده است. دلیل اهمیت الگوریتم موش کور در این است که اگر کسب و کار شما در شهرها و مکان های دیگر شعب و نمایندگی های دیگری داشته باشد، هنگام جستجو به نمایش شعب دیگر شما در شهرها و مکان های دیگر نیز امکان دیده شدن در نتایج جستجو در موتور جستجوی گوگل را به همراه دارد.

پس از تغییر آدرس عملکرد الگوریتم موش کور چیست؟

طبق آخرین به روز رسانی الگوریتم موش کور و براساس تجربه و عقیده سئو کاران، در صورتی که مکان فعالیت کسب و کار و شرکت شما پس از مدتی تغییر کند و شما اقدام به ثبت آدرس جدید در گوگل مپ و سرویس کار آمد Google My Business کنید، آدرس قبلی به صورت خودکار از گوگل مپ حذف خواهد شد.

 

 

قوانین الگوریتم موش کور که باید رعایت کرد کدامند؟

اگرشما دارای بیزینس یا یک کسب و کار محلی هستید به عنوان اولین قدم، باید همیشه در حال بررسی و تست کردن اطلاعات مربوط به شغل محلی خود باشید حواستان باشد که کسب و کار شما حاوی اطلاعات تکراری و بی ارزش نباشد و همواره محتوای درست و مناسب را ارائه بدهد. دومین مرحله این است که مطمعن شوید که موقعیت جغرافیایی شما در نقشه گوگل به درستی ثبت شده باشد و چک کنید که شماره تماس شما درست باشد می توانید از طریق Google Ny Business شغل محلی خود را ثبت کنید و کسب و کار محلی خود را به گوگل معرفی کنید. رعایت کردن این موارد به شما کمک می کند که در حداقل زمان، مکان و آدرس کسب و کارتان در اختیار کاربران قرار بگیرد و آن ها شما را بایک سرچ ساده پیدا کنند از طرفی موفقیت در این راه باعث می شود شما از رقیبان خود در مرحله انجام سئو محلی پیشی بگیرید. مرحله سوم این است که شما بعد از ثبت آدرس کسب و کار خود اقدام به انجام نظر خواهی از کاربران کنید پس در سایت بخشی را برای کامنت گذاشتن کاربران ایجاد کنید اگر شما حجم زیادی از نظرات با کلمه های کلیدی مرتبط با دامنه کسب و کارتان دریافت کنید مثلا لوازم آرایشی در خیابان ونک، لوازم آرایشی مورد علاقه من و …. موفیقت شما در گرفتن رتبه با همان کلمات کلیدی چندین برابر است. در نتیجه بهتر است تلاش کنید و از کاربران خود بخواهید نظرات مثبت خود را برایتان کامنت کنند زیرا راز موفقیت کسب و کارهای محلی این است که راهبردهای بازاریابی محلی مانند نظر کاربران، بازاریابی شبکه اجتماعی و بازاریابی محتوا را به طور مداوم بروزرسانی کنند. پس اطلاعات کامل و جامع در اختیار موتورهای جستجو قرار بدهید.

 

 

چگونه می‌فهمید الگوریتم possum به شما ضربه زده است؟

اگر لیست Google My Business شما قبل از ۱ سپتامبر ۲۰۱۶ رتبه بالایی داشت ولی بعد از این تاریخ این رتبه از بین رفت، در اولین نگاه باید به این الگوریتم شک کنیددر صورتی‌ که کسب و کار شما یک دسته مشخصی را با یک کسب و کار در همان ساختمان به اشتراک بگذارد (حتی اگر سات نامبر و المان‌های دیگر آدرس شما فرق کند)، جستجوی کلمه کلیدی خود را آغاز کنید و سپس دوباره نقشه را باز کنید و ببینید که آیا local finder دوباره شما را پیدا کرده است یا نه. اگر جواب این سوال به تمام این شاخص‌ها بله بود، یعنی فیلترینگ possum روی کار شما به صورت مستقیم تاثیرگذار بوده است.

 

 

چگونه از الگوریتم possum به نفع خود استفاده کنیم؟

متاسفانه، اگر گوگل قبلا مکان شما را به اشتراک گذاشته باشد، دیگر فرار کردن از این فیلترینگ‌ها کار آسانی نخواهد بود. حتی عوض کردن سایت نامبر site number هم به شما در این راه کمکی نخواهد کرد. در ادامه سه راه حل کاربردی برای این مشکل را به شما پیشنهاد داده‌ام:

می‌دانید که هدف گوگل نشان دادن مطالب مرتبط با یکدیگر است. با بهبود سئو محلی (این کار را می‌توانید با بهبود اعتبار دامنه، محتوا، دقت در استنادات و گسترش آن‌ها، و بیشتر شدن تعداد بررسی‌های محلی مطالبتان) گوگل متقاعد می‌شود که در آن محله و ساختمان کسب و کار شما را نشان دهد. الگوریتم موش کور به نوعی یک فرصت برای کاربران ایجاد کرده است، به این صورت که وقتی می‌خواهند کسب و کارشان رشد کند و در عین حال توسط possum فیلتر نشوند، باید با یکدیگر به رقابت بپردازند، و در نتیجه باید سئو سایتشان را بهتر کنند، و به این صورت رشد خواهند کرد. با این کار گوگل کسب و کار آن‌ها را در مجموعه مربوطه و مرتبط قرار می‌دهداز آن‌جا که یکی از محرک‌های الگوریتم possum حضور چندین شرکت در یک محله یا ساختمان باشد، ممکن است شما به صورت امتحانی بخواهید دسته‌بندی Google My Business خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، فرض کنید دسته‌بندی فعلی شما «وکلای دادگستری» است، و به دلیل این که یک رقیب قوی در ساختمانتان در این دسته‌بندی قرار دارد در حال فیلتر شدن هستید، حال ممکن است شما بخواهید نامی را انتخاب کنید که کس دیگری در مجاورت شما آن‌را انتخاب نکرده باشد، مثلاً «وکالت قانونمند» . توجه داشته باشید، تغییر دسته‌بندی ممکن است منجر به تغییراتی بزرگ‌تر در رتبه‌بندی و نوسانات ترافیکی شود، بنابراین برای تغییر دسته‌بندی بهتر است از گوگل و راهنمای گوگل در این خصوص استفاده کنید. با این حال، اگر سایت شما فیلتر شد و ترافیکش به صفر رسید، آزمایش کردن این روش‌ها و روش‌های جدید‌تر می‌تواند مفید باشداز آن‌جا که الگوریتم موش کور قبل از فیلتر کردن مرحله‌ای را مشخص کرده است، این مسئله محرکی برای ساختن لیت‌هایی از کسب و کارهای یک ساختمان یا محله مثل دفاتر املاک یا ساختمان پزشکان می‌شود. با توجه به این فیلترینگ‌ها، سئو محلی هنوز نیاز به امتحان شدن و ریسک کردن دارد، و همچنین مزایای این لیست‌ها را مورد بررسی قرار دهد، به عنوان مثال یک مورد این بررسی می‌‍تواند تحقیق در مورد تاثیر الگوریتم possum روی نتایج گوگل باشد.

 

 

حقایقی دیگر در مورد الگوریتم موش کور

نام این الگوریتم از سناریویی که توسط فیل رازوک” (Phil Rozvek) مطرح شد گرفته شده است: سناریویی بیان کننده‌ی این موضوع که لیست‌های کسب و کارهای محلی با اینکه واقعاً وجود دارند ولی غالباً نشان داده نمی‌شوند. در این مورد اصطلاح play possum” به کار گرفته شد که در زبان فارسی به موقعیتی گفته می‌شود که فرد تظاهر به خواب یا بیهوشی کند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com