اهمیت محتوای همیشه سبز در ترافیک وب سایت

 • 26 تیر 1399
اهمیت محتوای همیشه سبز در ترافیک وب سایت
سئو و بهینه سازی 20

محتوای همیشه سبز چیست؟

تعریف مفاهیم کلیدی، مقایسه علمی پدیده های ثابت، اطلاع رسانی در خصوص مفاهیمی که کمتر دستخوش تغییر می شوند می تواند به تولید محتوای سبز منجر شود. در طی سالیان محتوای سبز باید به روز رسانی شده و تعارف جدید به آن وارد شود اما یک محتوای سبز هیچگاه ارزش و اعتبار خود را از دست نخواهد داد. بسیاری از کسب و کار ها به ویژه در حوزه فناوری دائم در حال تحول و تغییر اند و تولید محتوای سبز در این حوزه ها بسیار دشوار و نیازمند هوشمندی بالایی است. در سایر حوزه ها کار کمی ساده تر خواهد بود و می توانید محتوایی تولید کنید که پس از ایندکس و شناسایی موتورهای جستجو برای مدت ها بازدید خوبی به شما هدیه کند. برای تولید و ارائه محتوای سبز نیازبه تخصص، هوشمندی و شناخت مخاطب داریم. ببینید در حوزه کاری شما چه چیز برای مخاطب جذاب است که زیاد تغییر نمی کند؟ مفاهیمی که مخاطبان دائم در جستجوی آن هستند کدام اند؟

پس از شناسایی مفاهیم کلی تلاش کنید محتوایی کاربردی و موثر در این خصوص تولید کنید و پس از بهینه سازی مطلب برای موتورهای جستجو آن را با مخاطبان به اشتراک بگذارید. بعد از اینکه مفهوم برای مخاطبان شناسایی شد و مورد پسند قرار گرفت می توانید هر از چند گاهی به آن مراجعه کنید و مفهوم را به روزرسانی کنید.

 

 

انواع قالب‌ها برای تولید محتوای سبز کدام ها هستند؟

از جمله قالب‌های متداولی که برای نوشتن محتوای سبز استفاده می‌شود به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • ارائه توصیه‌ها در محتوای تولیدی
 • تولید محتوا به شکل فهرست‌وار
 • بررسی ویژگی‌های محصولات مختلف
 • تولید ویدئوها درباره موضوعات مختلف

استفاده از این قالب‌ها باعث نمی‌شود که محتوای تولیدی‌تان به شکل خودکار به محتوای سبز بدل شود. اما به طور کلی، این قالب‌ها برای تولید محتوای سبزی که مدام قابلیت رجوع و استفاده دارد، نسبت به شکل‌های دیگر کاربرد بیشتری دارد. مثلا زمانی که یک ویدئو درباره شیوه عوض کردن لاستیک خودرو تهیه می‌کنید، این محتوا از قابلیت سبز شدن برخوردار استچون در حال آموزش مطلبی است که مداوما کاربرد دارد و همواره افرادی وجود دارند که در جستجوی رسیدن به پاسخ سوالات‌شان در این زمینه هستند و می‌خواهند کار تعویض تایر خودرو را یاد بگیرند.

 

 

فواید محتوای همیشه سبز

شما تا اینجا می‌دانید که چه محتوایی همیشه سبز است اما واقعا می‌دانید که چرا این محتوا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؟ آیا می‌دانید چرا ارزشمند است؟ در ادامه چندین فواید این محتوا را به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند در دراز مدت به شما کمک کند.

 

 • بدست آوردن رتبه‌ی عالی در موتورهای جستجوگر

محتوای همیشه سبز همیشه برای موتورهای جستجوگر جذاب است و به آن‌ها اهمیت می‌دهند. گوگل و دیگر موتورهای جستحوگر روزانه در حال خزش بین صفخات مختلفی هستند و اگر محتوای شما را یک محتوای خوب و تازه تشخیص بدهند با عباراتی که به توضیح آن پرداختید، می‌توانید رتبه‌ی بهتری را کسب کنید. به عبارت ساده می‌گوییم این محتوا با کلمه‌ای خاص بهینه شده است و در نهایت در رتبه‌های برتر نتایج جستجو ظاهر می‌شود.

 

 • بالا رفتن میزان ترافیک سایت

از آنجا که محتوای همیشه سبز به شما کمک می‌کند که رتبه‌ی سایت شما کاهش یابد، در عین حال ترافیک سایت شما را افزایش می‌دهد. بدین صورت که باعث می‌شود افراد بیشتری به سایت شما وارد شوند. وقتی فردی عبارتی را در گوگل جستجو می‌کند، موتور جستجوگر گوگل، بهترین محتوایی که در آن زمینه تولید شده است را به آن فرد نشان می‌دهد. وقتی تعداد این افراد زیاد باشد، ترافیک بیشتری به سایت شما وارد می‌شود که در نهایت بدین معنی است، شما با انتشار یک محتوای تازه، تعداد مخاطبین زیادی را به سایت خود وارد کرده‌اید. اگر همیشه محتوای سبز تولید کنید، شما همچنان در حال کمک کردن به ترافیک سایت خود هستید. شاید محتوای غیر سبز به صورت مقطعی، ترافیک زیادی را به سایت شما وارد کند اما در دراز مدت، این محتوای سبز است که ترافیک ثابتی را به سایت شما وارد می‌کند.

 

 • بالا رفتن افزایش فروش با بالا رفتن سرنخ‌های قیف فروش

وقتی ترافیک سایت شما افزایش یابد، شانس شما برای افزایش فروش نیز زیاد می‌شود و می‌توانید افراد بیشتری را به خرید محصولات یا خدمات خود هدایت کنید. از آنجایی که محتوای شما همیشه سبز است در نتیجه افراد بیشتری به سایت وارد می‌شوند. همچنین می‌توانیم از یک دید بهتر به آن نگاه کنیم. شما اگر برای فروش یک محصول، مقالات همیشه سبز تولید کنید و بتوانید در بین متون محتوای سبز خود، محصول خود را پیشنهاد دهید، در نهایت فروش شما نیز بالا می‌رود.

 

 

محتوای سبز بهتر است یا رنگ‌های دیگر؟

ما نمی‌توانیم میان محتوای سبز و محتوای غیر سبز، ارزش‌گذاری کنیم و بگوییم کدام بهتر است. اگر با دید کلی به آن نگاه کنیم، هر کدام از این نوع محتواها اهمیت ویژه‌ی خود را دارند و به‌جای خودشان باعث رشد بازدیدکنندگان می‌شوند؛ اما این که کدام یک بیشتر برای شما مهم است کاملاً بستگی به نوع کسب‌وکارتان دارد و زمینه‌ی فعالیت وب‌سایت شما داردمثلاً وب‌سایت‌های خبری که اخبار و وقایع روز را به اطلاع مردم می‌رسانند، ارزششان به داغ بودن خبرها و سریع پخش کردن اخبار است، نه تولید محتوای سبز؛ پس نمی‌توانیم از چنین سایتی انتظار تولید محتوای سبز داشته باشیم. چرا که برای این وب‌سایت، تولید محتوا یعنی تولید خبرهای تازه و محتوای سبز برایش زیاد سودی نخواهد داشتاما اگر قصد دارید وبلاگ یا سایتی داشته باشید که مطالب آن همیشه و در تمام زمان‌ها برای کاربرانش مفید و اثرگذار باشد، (برای مثال وبلاگی درباره‌ی سبک زندگی بهتر) می‌توانید به تولید محتوای همیشه سبز روی بیاورید. کسب‌وکار شما در هر حوزه‌ای که باشد، یک‌سری موضوعات مرتبط با آن وجود دارد که می‌توان پیرامون آن‌ها محتوای همیشه سبز تولید کرد.

بگذارید مثالی بزنیم. فرض کنید وب‌سایت شما درباره‌ی شبکه‌های اجتماعی است، مقاله‌ای تحت عنوان «بهترین شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار شما» به‌عنوان یک محتوای سبز هوشمندانه می‌تواند ترافیک زیادی را به وب‌سایتتان بیاورد. چون این موضوعی است که مخاطبان همیشه در جستجوی آن هستند و وابسته به زمان نیستبه‌عنوان یک مثال دیگر می‌توانیم فرض کنیم که وب‌سایتی فروشگاهی برای فروش لباس‌های زمستانه داریم. در این‌صورت علاوه بر اطلاع‌رسانی تخفیف‌ها و جشنواره‌ها، سبد محتوایی این فروشگاه را به محتواهای سبزی نظیر «چطور کلاه زمستانی مناسب خود را انتخاب کنیم؟» یا مثلاً «بهترین جنس و کیفیت برای چکمه چیست؟» مجهز می‌کنیم تا کاربران بیشتری در طول زمان به سایتمان مراجعه کنند. محتوای پیرامون این موضوعات، مطالبی هستند که همواره برای کاربران مفید خواهند بود.

 

 

نکات مهم در  نوشتن محتوای سبز که باید رعایت شود !

از زبان فنی دوری کنید : از آن جایی که بیشتر محتوای شما برای تازه کارهاست، زبان پیچیده و فنی ممکن است آن ها را بترساند، بنابراین بهتر است که به زبان ساده تر و قابل فهم تری صحبت کنید.

برای متخصصان ننویسید : بعضی وقت ها ممکن است حس کنید نیاز دارید که یک مقاله کاملاً تخصصی و حرفه ای را در مورد یکی از حوزه های کاری خود بنویسید، اما بدانید که این کار ممکن است یک اشتباه بزرگ باشد. متخصصان معمولاً به دنبال جستجو برای کمک نیستند، مخاطبان شما عمدتاً تازه کار هستند و شما باید محتوای هدفگذاری شده برروی آنها را تولید کنید.

پست ها را به همدیگر لینک کنید :  اگر در حال نوشتن یک راهنمای جامع برروی موضوعی مانند ” راهنمای نگهداری از دوچرخه ” هستید، این موضوع گسترده را به قسمت های کوچکتر و تخصصی تر مانند ” چگونه ترمزهای دوچرخه خود را روغن کاری کنیم ” و یا ” چگونه چرخ های دوچرخه را تعویض کنیم ”  تقسیم کنید و سپس این دو مقاله را به هم لینک کنید. این کار برای سئو فوق العاده است، و همچنین به خوانندگان این اجازه را می دهد تا یک نیاز بخصوص خود را برطرف کنند در حالی که مقاله های مرتبط دیگری را نیز به آنها نشان می دهد.

موضوعات خود را باریک تر کنید : اگر در مورد یک موضوع خیلی گسترده صحبت کنید، محتوای شما طبعاً طولانی تر خواهد شد، و بنابراین ممکن است باعث سر رفتن حوصله مخاطبان شود. موضوعات گسترده معمولاً دارای کیووردهای کوتاه تر و رقابت بیشتری هستند. نوشتن یک محتوای گسترده نیز برای خود نویسنده کار بسیار سخت تری است. موضوعات مشخص و ساده ای مانند ” چگونه یک آپرکات بزنیم ” یا ” راهنمای زدن یک هوک چپ قدرتمند ” بیشتر می توانند توجه مخاطبان را به خود جلب کنند.

هدف بهترین محتوای خود را عوض کنید : هنگامی که یک محتوای سبز قدرتمند تولید می کنید، به دنبال راه هایی برای چرخش و دوباره هدفگذاری آن از طریق تغییر فرمت محتوا باشید.

 

 

روش های تولید محتوای همیشه سبز

 • انتخاب موضوع مناسب

در این جا می رویم به سراغ روش های تولید محتوای همیشه سبز! برای اینکه بتوانید محتوایی تولید کنید که همیشه قابل انتشار و استفاده بوده باشد باید موضوع های مناسبی را پیدا کنید و در مورد آن موضوع تولید محتوا کنید. روش های زیادی وجود دارد که شما می توانید موضوع مناسبی را پیدا کنید. به عنوان مثال یکی از موضوعاتی که میتوانید در مورد آن محتوا تولید کنید، مضوعات مربوط به گردشگری است که شما میتوانید مناطق دیدنی نقاط مختلف دنیا را (مثلا دیدنی های آسیا) را به صورت مقالات یا ویدیوها و یا ترکیب هر دو منتشر کنید.

چنین محتوایی هر زمان که منتشر شود خواهان داشته و بازدیدهای خودش را خواهد داشت چرا که یک موضوع کلی بوده و با گذشت زمان دچار تغییرات آن چنانی نمی شود. البته شاید در جزئیات تغییراتی اتفاق بیفتد ولی در کلیات تغییر خاصی در مناطق دیدنی و گردشگری یک منطقه یا کشور ایجاد نمی شود. بنابراین اولین قدم برای تولید محتوای همیشه سبز انتخاب موضوع مناسب است.

 

 • کپی کردن ممنوع – محتوای اورجینال تولید کنید!

یکی از بدترین کارهایی که می توانید در حق وب سایت خودتان انجام دهید این است که مطالب را از یک وب سایت دیگر کپی کنید.کپی کردن مطالب نه تنها خوب نیست و امتیازی را برای وب سایت نخواهد داشت بلکه باعث می شود که وب سایت کپی کننده از طرف موتورهای جستجو جریمه شوند و خروج از حالت جریمه، خود زمان زیادی خواهد برد و در نتیجه شکست وب سایت رقم می خورد. پس اگر می خواهید که محتوای همیشه سبز تولید کنید ابتدا به خوبی در مورد موضوع مورد نظرتان تحقیق و مطالعه کنید و بعد از به دست آوردن اطلاعات کافی و کامل شروع به تولید محتوا کنید. تولید محتوای اورجینال همیشه باعث می شود که ارزش وب سایت شما بالاتر برود و در نتیجه محتوای وب سایت در نتایج جستجوها قرار خواهد گرفت و به یک محتوای همیشه سبز تبدیل میشود.

 

 • استفاده از کلمات کلیدی مناسب و به اندازه

وقتی که موضوع خودتان را برای تولید محتوای همیشه سیز انتخاب کردید و شروع می کنید به نوشتن مطالب و تولید محتوا، باید در نظر داشته باشید که کلمات کلیدی نقش مهمی را در این مورد ایفا می کنند. باید از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید و همچنین از کلمات کلیدی به اندازه ی کافی و مورد نیاز استفاده شود، چرا که استفاده از کلمات کلیدی به صورت زیاد و بدون ارتباط با موضوع باعث می شود تا مطالب به جای یک مطلب خوب، بیشتر اسپم شناخته شود.

 

 • استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی امروزه نقش بزرگی را در موفقیت یک وب سایت بازی می کنند. اگر شما بتوانید محتوایی با موضوعات خوب و سبز را تولید کرده و در شبکه های اجتماعی قرار دهید، این محتوا همیشه بازدید کننده خواهد داشت و با گذشت مدت زمانی طولانی نیز بازدید کنندگان خود را از دست نمی دهد. بنابراین در تولید محتوای همیشه سبز از شبکه های اجتماعی حتما استفاده کنید و مطالب خود را در این شبکه ها منتشر کنید تا شاهد افزایش بازدید و ماندگاری مطالب خود شوبد. به غیر از این، انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی باعث می شود تا موتورهای جستجو هم امتیاز بالایی را برای وب سایت قائل شوند که خود یک اتفاق خوب است، چرا که از این طریق شما بک لینک های مناسبی را دریافت می کنید.

 

 • انتشار محتوای خود در سایت های دیگر

یکی دیگر از راه های تولید محتوای همیشه سبز این است که محتوای خود را در دیگر وب سایت های مرتبط به اشتراک بگذارید تا دسترسی بازدید کنندگان به مطالب شما بیشتر شود و لینک را به وب سایت و صفحه اصلی محتوا متصل کنید که این روش علاوه بر ایجاد بک لینک، باعث میشود که محتوای وب سایت شما بیشتر دیده شده و در نتایج جستجو بالاترین امتیاز را داشته باشد. پس با به کارگیری روش هایی که در اینجا گفته شد شما می توانید محتوای همیشه سبز داشته باشید.

 

 

آشنایی با محتواهایی که همیشه سبز نیستن (محتوای غیرسبز)

برای این که بهتر مشخص بشه که چه نوع نوشته ای همیشه سبز در نظر گرفته میشه، اول مشخص می کنیم که چه انواعی از نوشته ها و مقالات، همیشه سبز نیستن.

 • مقالات مربوط به اخبار
 • آمار یا گزارشات عددی که احتمال تغییر اونا و از بین رفتن تاریخ انقضاشون بالاست
 • مقالاتی که روی تعطیلات یا فصل های خاص تمرکز دارن
 • مقالاتی که روی یک ترند (Trend) یا مد زودگذر تمرکز دارن
 • ترند مد و لباس اخیر

در حقیقت محتوای سبز وبسایت ها، هیچ تاریخ انقضایی ندارن و حتی با گذشت مدت زمان طولانی، ارزش خودشون رو حفظ می کنن. محتوای سبز در دنیای وب بسیار ارزشمند است، اما این بدین معنی نیست که تمام محتوای سئو شما باید سبز باشد. موضوعات زمان دار نیز به اندازه خود ارزشمند هستند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com