کسب درآمد اینترنتی در خانه

 • 4 شهریور 1399
کسب درآمد اینترنتی در خانه
بازاریابی اینترنتی 30

یک دلیل ساده برای شروع یک کسب و کار این است که به سود برسیم. خوب، بهترین و پرسودترین کسب و کارهای کوچک کدام‌ها هستند؟ چه چیزی یک ایده کسب و کار کوچک را پرسود می‌کند؟ اگر بخواهید یک کسب و کار کوچک راه‌اندازی کنید این‌ها سوالاتی هستند که به ذهن‌تان می‌آیندهمه افراد جامعه برای کسب سود و همچنین کسب ثروت دست به ایجاد و راه اندازی کسب و کارهای مختلف می‌زنند تا از این طریق بتوانند به اهداف خود در زندگی دست پیدا کنند. در این بین افرادی نیز هستند که دارای سرمایه زیادی نیستند، به همین خاطر به دنبال راه اندازی کسب و کار پردرآمد با سرمایه کم هستند که با شروع ایده کسب و کار کوچک و پرسود بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند و سپس با پس انداز خود به گسترش و رونق کسب و کار خود بپردازندراه اندازی یک کسب و کار کوچک و پر بازده که بتواند به راحتی نیازهای مختلف شما را برطرف کند برای شما بسیار به صرفه است. به همین خاطر ما در ادامه به معرفی چند ایده بسیار مناسب برای ایجاد یک کسب و کار پر سود و کوچک می‌پردازیم تا شما بتوانید با الگو برداری از آنها بهموفقیت در کسب و کار خود دست پیدا کنید.

 

 

کسب و کار خانگی چیست؟

کسب و کار خانگی (یا کسب و کارهای خانه محور)که در انگلیسی اصطلاحاً HBB   نامیده می‌شوند به شغل و بیزینسی گفته می‌شود که مالک آن کار را در خانه انجام می‌دهد و دفترش در محل خانه استعلاوه بر مکان، کسب و کارهای خانگی معمولا از تعداد بسیار محدودی کارمند تشکیل شده است که معمولاً اعضای اصلی آن‌ خانواده است که گاهاً این کسب و کارها به کسب و کارهای خانوادگی نیز نامیده می‌شونداین شغل معمولاً دکور(مانند مغازه) و محل پارک و تبلیغات محیطی ندارد و گاهی ممکن است این نوع کسب و کارها از نظر شهرداری دچار ممنوعیتی هم باشد(منظور از این ممنوعیت این است که محل کار اداری نیست و سند آن مسکونی است).

دیدگاه کار در منزل در طی این سال‌های اخیر اعتبار و رونق خاصی گرفته است تا حدی که دفاتر خانگی هم اکنون با شرکت‌های کوچک تجاری به رقابت می‌پردازند و حتی در کمتر پرداختن مالیات‌ها هم می‌توانند از شرکت‌های کوچک تجاری سبقت بگیرنداینترنت پر سرعت و خطوط تلفنی و موبایل باعث رشد این نوع کسب و کارها شده است و مردم هم کم‌کم به این مشاغل اعتماد کرده‌اند. در گذشته این نوع کسب و کارها معمولا در یک انباری و یک فضای کوچکی از خانه انجام می‌شد، به شکلی که کاملا به صورت مجزا از خود خانه بود ولی هم اکنون کسب و کارهای خانگی داخل خود منازل هستند و با محیط خانه به طور کامل در تعامل هستند، در قدیم، اکثر این نوع کسب و کارها فرد شاغل دارای کار دیگری نیز هست و فقط به عنوان یک تامین کننده مالی این نوع کسب و کارها را انجام می‌داد. ولی هم اکنون وسعت این کارها به حدی رسیده است که فرد این نوع کار را به شکلی ایجاد می‌کند که قابلیت رشد و گسترش را در مرور زمان داشته باشد تا بتواند در ادامه به عنوان شغل اصلی به آن نگاه کند.

 

 

 

پیش نیاز  موفقیت کسب و کار خانگی

هنگامی که صحبت از مشاغل و کسب و کار خانگی می شود ، بسیاری تصور می کنند صرفا وجود فضایی  بلا استفاده،  اعم از اتاق یا انبار در خانه کافی است و  به سرعت و هیجانی ، تصمیم گرفته و دست بکار می شوند . متاسفانه درصد بالایی از کسب و کارهای خانگی و حتی کسب و کارهای کوچک در 6 ماه اول راه اندازی با شکست مواجه شده و برچیده می شوند. اینجاست که لازم است چند نکته که موفقیت شما را تضمین می کند را یاداور شویم .

 1. براورد صحیح و واقعی ، از امکانات مالی و مکانی و نیروی کار در دسترس داشته باشید . چقدر سرمایه دارید و روی چند نفر و چند ساعت در روز می شود حساب کرد.
 2. حتما کاری را شروع کنید که به آن علاقه دارید . بدون علاقه و از سر اجبار ، به زودی خسته و ناامید می شوید.
 3. همانطور که برای انجام کار  ، به طرح و برنامه نیاز است ، برای فروش و بازایابی محصول خود ، مطالعه و برنامه داشته باشید .
 4. موفقیت ، یک شبه بدست نمی آید . بطور میانگین برای رسیدن به سود و درامد در بسیاری از مشاغل خانگی معمولا 6 ماه باید وقت گذاشت .
 5. از هزینه کردن نترسید . واقعیت آن است که بدون هزینه و ریسک ، اتفاقی نمی افتد . متناسب با توان مالی خود و با آگاهی ، بر روی فرصتها و موقعیت ها سرمایه گذاری کنید .
 6. تصمیمی که با علم و علاقه گرفته شده باشد، برای اجرا و موفقیت ، به صبوری و تلاش نیاز دارد . برای موفقیت هیچ راه میانبری وجود ندارد . باید با صبر و حوصله ، پیگیر و منتظر باشید .
 7. بطور جدی درباره کسب و کارهای متناسب با علاقه و امکانات خود تحقیق کنید . در اینترنت جستجو کنید ، مقالات مرتبط را بخوانید ، با افرادی که موفق شده اند مشورت کنید، سعی کنید نمونه های موفق را از نزدیک ببینید  و همیشه در حال آموزش و یادگیری باشید .

 

 

 

مزایای کسب و کار خانگی چیست؟

 • برنامه ریزی انعطاف پذیر

بر خلاف کارهای اداری و دفتری ، کسب و کار خانگی برای ما یک برنامه ریزی بسیار انعطاف پذیر رو فراهم می کند . ما می توانیم در طول روز و بر اساس برنامه ای که از قبل تعیین کرده ایم ، به انجام کارهایمان بپردازیم و در کنار انجام کارهایمان به تفریحات دلخواه و یا به کارهای شخصی خودمان نیز بپردازیم. این در حالی است که کارهای دفتری و اداری ، تقریبا دو سوم یک روز ما رو درگیر خود می کنند و فرصت برنامه ریزی رو برای ما محدود می کنند .

 

 • محیط کاری دلخواه

هر کسی ، بسته به کاری که انجام میده ، یک محیط کاری دلخواه رو متصوره. بعضی ها دوست دارند روی مبل دراز بکشند و کار کنند . بعضی ها دوست دارند در فضایی کار کنند که یک موسیقی آرام پخش شه و بعضی دیگه هم دوست دارند در یک فضای آرام و بدون هیچ سر و صدایی کار خودشان رو انجام دهند و یا به کافه ها بروند و در میان مردم کار کنند . در واقع ، کسب و کار خانگی ، یک مزیت فوق العاده به افراد می ده و اون انتخاب فضای کاری دلخواه است . در حالی که درکارهای اداری و دفتری و حتی کارگاهی ، شخص حق انتخاب فضای کار خودش رو نداره.

 

 • لباس های راحت

شاید این مسئله خنده دار به نظر برسد ، اما پوشیدن یک لباس رسمی ، اون هم به مدت ده ساعت در یک روز ، برای بعضی ها غیر قابل تحمل است . بعضی مشاغل ، نیاز به یک آزادی جسمی و ذهنی دارند و پوشیدن یک لباس رسمی و همینطور توجه به اینکه مبادا نظم لباس هایشان به هم خورده باشد یا کمی سر و رویشان بهم ریخته باشد ، باعث می شه که استرس زیادی به افراد وارد شه و در بازدهی شان تاثیر بگذارد . این در حالی است که شما با یک کسب و کار خانگی می تونید با هر لباسی که دلتون خواست ، حتی با یک شلوارک سر محل کارتون که خونه ی شماست ، حاضر شوید و کارهاتون رو به آسانی انجام بدید.

 

 • ارتباطات آسان تر است

در یک محیط کاری که روزانه ده ها کارمند با یکدیگه کار می کنند ، ارتباط با هر بخش بسیار سخت است . چرا که رسیدگی به هر کدام وقت زیادی می خواهد و چه یک مدیر و چه یک کارمند و کارگر ، نمی تواند بسیاری از ارتباطات کاری خودش رو در ساعات کاری برآورده کند . در حالی که در کسب و کار خانگی ، یک پیامک یا یک ایمیل و یا حتی یک چت چند دقیقه ای می تواند تمام نیازهای ارتباطی شما رو حل کند.

 

 • همیشه در تعطیلات هستید

این یک مورد ، زیاد باب پسند مدیران نیست ، اما باید بگوییم که کسی که یک کسب و کار خانگی داره ، همیشه در تعطیلات است . چرا که به هیچ وجه به فضای کارش وابسته نیست و می تواند همیشه در سفر دور دنیا باشد و کارهاش رو نیز انجام ده. این در حالی است که کار اداری و دفتری ، نیاز به حضور فیزیکی و اون هم سر وقت داره و این باعث می شه که شما تقریبا آزادی عمل خود رو برای رسیدن به آزوهاتون از دست بدید.

 

 • هیچ مزاحمت کاری ای وجود نداره

این رو همه می دانیم که در یک فضای دفتری و اداری ، هر روز مشکلاتی بوجود می آید و یا بحث ها و چالش هایی ایجاد می شه که در اکثر موارد هم هیچ ربطی به شما نداره و شما مجبورید که همه ی اون ها رو تحمل کنید . این در حالی است که در کسب و کار خانگی ، شما از همه ی این مزاحمت های کاری به دور هستید و می تونید در یک آرامش بی انتها ، به کار خودتون بپردازید .

 

 • حمل و نقل به صفر می رسد

تقریبا یک تا دو ساعت از زمان روز یک کارگر یا کارمند و حتی یک مدیر ، در مسیر رفت و برگشت هدر می رود. البته اگه این زمان رو ضرب در تمام ترافیک ها ، شلوغی ها ، سر و صدا و مسائل دیگه کنیم ، می بینیم که علاوه بر مسیر کار ، کلی استرس روانی نیز به ما وارد می شه . اما در یک کسب و کار خانگی ، شما هیچ حمل و نقلی ندارید و می تونید به راحتی در خونه ی تون به دور از استرس ها کار کنید و کسب درآمد کنید.

 

 • در هزینه ها صرفه جویی می شه

اگه هیچ حمل و نقلی نباشد . اگه هیچ هزینه ای برای خورد و خوراک میان وعده ها و خرید لباس های جدید برای سر کار نباشد ، طبیعتا پول بیشتری نیز پس انداز می شه . شما در یک کسب و کار خانگی می تونید 80 درصد هزینه های خودتون رو کم کنید و پول بیشتری رو برای خودتون پس انداز و یا سرمایه گذاری کنید.

 

 • زمان بیشتری رو برای بودن در کنار عزیزان تون دارید

یکی از خوبی های غیر قابل اون کار کسب و کار خانگی این است که همیشه کنار خانواده تون هستید . شما می تونید هر روز صبح با همسرتون صبحانه بخورید . به دیدار پدر و مادرتون برید . با دوستونتان بیرون باشید و در عین حال به کارهاتون هم برسید . این در حالی است که در یک کار دفتری و اداری شما باید پس از ده ساعت کار در روز ، به خونه برید و با خستگی تمام ، فقط به تخت خواب فکر کنید.

 

 • فرصت رشد نامحدود دارید

نهایت رشد یک کارمند در فضای کار و یا یک کارگر در شرکت ، این است که از پشت یک دستگاه به یک دستگاه دیگه و یا از پشت یک میز به یک میز دیگه برود . اما در کسب و کار خانگی ، شما همیشه رئیس خودتون هستید و می تونید بی نهایت رشد کنید . فرصت رشد بی نهایت چیزی است که کسب و کار خانگی رو بیش از هر مسئله ای برای شما جذاب می کند.

 

 

برای شروع کسب و کار خودمان در منزل از کجا شروع بکنیم ؟

اولین قدم برای راه اندازی یک کسب و کار ایده کار میباشد و مهمترین بخش میتواند همین ایده باشد، همه چیز با یک ایده خوب شروع می شود حتی ساده ترین بخش فعالیت های ما با ایده شکل میگیرد، شاید خیلی از ایده ها تجاری، عادی و روزمره به نظر بیایند گاهی این ایده ها نایاب و نوآورانه هستند که دقت نمیکنیم و خیلی راحت از کنار این ایده ها گذر می کنیم، شاید خیلی وقتا خواسته باشید بدانید این ایده های دوست داشتنی که در کل دنیا صحبت از آن است از کجا می آید؟.

قبل از شروع و راه اندازی هر کسب و کاری به این دقت کنید در چه زمینه ای علاقه دارید چه کارهای را خوب انجام می دهید، این انتخاب مطمئنن احترام به خودتان است زیرا چون در طول روز ساعاتی زیادی را مشغول به کار هستید حتی بیشتر از کنار خانواده بودن پس باید یک کسب و کاری راه اندازی کنید که واقعا دوستش داریدشما باید به این موضوع اطلاع پیدا کنید که مردم پولشان را بیشتر در چه راستایی خرج میکنند از خرید چه محصولاتی خوشحال میشوند، کسب و کاری که به مشتریان کمک می‌کند خوشحال باشند و مشکلی از آن‌ها را حل کند، جایگاه بهتری برای موفقیت داردشما نباید این انتظاررا داشته باشید که چون زحمت زیادی برای محصولاتتان کشیده اید فروش بیشتری داشته باشید، باید به این موضوع اطلاع پیدا کنید که مردم پولشان را بیشتر در چه راستایی خرج میکنناز خرید چه محصولاتی خوشحال میشوند، کسب و کاری که به مشتریان کمک می‌کند خوشحال باشند و مشکلی از آن‌ها را حل کند، جایگاه بهتری برای موفقیت دارد.

 

1) تحلیل و بررسی ایده انتخاب شده

در مرحله اول پیدا کردن ایده مناسب اولویت اول است ما می خواستیم بدانیم در چه زمینه ای برای کسب و کار علاقه داریم و مهارت داریم، این موضوع هم بیان شد که برای انتخاب یک ایده نیاز به یک خلاقیت نو نیست از دیدن مشکلات مردم و برای رفع این مشکلات می توان یک کسب و کار خوب راه اندازی کرد، بعد از انتخاب یک ایده عالی و دوست داشتنی به مرحله بررسی ایده میرسیم، که آیا می توانیم موفقعیت لازم را کسب کنیم یا خیر..؟

 

2) ریسک محصول یا خدمات

شاید عرصه کسب و کار شما به طوری باشد که بخواهید در این حوضه یک دستگاه جدیدی را اختراع کنید قبل از شروع به کار اولین موضوع این می باشد که شما باید مطئنن باشید که در ساخت این دستگاه جدید تا پایان کار با مشکل مواجه نخواهید شد، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از گرفتن وام یا خرج کردن پول کلانی برای ساخت دستگاه یک نمونه کوچک ساخته در صورت ناموفق بودن ساخت دستگاه با ضرر مالی مواجه نشویم.

 

3) ریسک مشتری و بازار

بیشترین درصد شکست افرادی که کسب و کار تازه ای را شروع کرده اند به همین موضوع ختم میشود ریسک مشتری و بازار ،مهم ترین مسئله در این بخش دقت بسیار زیاد بر روی بازاریابی و مشتریان می باشد، شاید محصول ارائه شده از طرف شما خیلی خوب باشد ، باید بدانیم مردم به این محصول نیاز دارند یا خیر..؟

و حتی شاید محصول ارائه شده از طرف شما برای رفع یک مشکل بوده تا حدی این ریسک را کاهش می دهد، اما مطلب مهمی که باقی می ماند این است که مردم حاضرند برای دریافت این محصول پولی خرج کنند یا اصلا دقت داشته اند به رفع مشکل که بخواهند با گرفتن محصول شما آن را رفع کنند شایدم اصلا برایشان مهم نباشد این مشکل برایشان اصلا اهمیتی نداردبهترین حالت برای فروش قطعی محصولاتتان این است با خود مشتریان در ارتباط باشید ، مشتریان بهتر از هر شخص دیگری می توانند به صراحت بیان کنند که می توانند محصولات شما را خریداری کنند یا نه؟ حالت خیلی خوبه این موضوع این است شما یک نظرسنجی تست قبل از تولید محصول از بین مردم گرفته تا به نتیجه اولیه برسید، که ریسک این کار را خیلی کاهش می دهد.

 

4) ریسک رقبا

قبل از راه اندازی یک کسب و کار شما باید دقت داشته باشید در حوزی فعالیت شما چه اشخاص یا شرکت های در حال فعالیت هستند، شما این توان را دارید تا بتوانید یا این شرکت ها رقابت کنید ، محصولات ارائه داده شما میتواند از نظر کیفیت با این شرکت ها برابری کند؟

در بهترین حالت این است ایده شما یک ایده ی نو آور باشد تاثیر به سزایی دارد زمانی که اولین کسب و کاری هستید که وارد یه حوزه میشوید، با نوآوری کسب و کارتان به یک برند تبدیل خواهید شد، همیشه اولین شرکت وارد شده در یک حوزه معروفیت زیادتر نسبت به شرکت های که بعد آن وارد شده اند پیدا میکند ، و این موضوع را بدانید که خیلی از شرکت ها بوده اند فعالیتشان خیلی طولانی نبوده این موضوع نوآوری تا پایان عمر را برای شما تضمین نمیکند. در صورتی که شما رقبای بزرگی در عرصه کارتان دارید، هیچ گاه از کارتان دست نکشید شما باید روی قسمتی از بازار تمرکز کنید.

 

5) فرا رسید روز مورد علاقه برای شروع کسب و کار

شما بعد از سپری کردن مراحل حالا یک ایده مناسب برای شروع کار خود دارید به این نتیجه رسیده اید که چه محصولی را باید تولید و بفروش برسانید، حالا باید به این نتیجه برسد که در یک سال اول باید در روز چه تعداد محصول نماید و آن را بفروش رسانید ، به این موضوع باید فکر کنید که در چه بازه ی زمانی می توانید بازار کار را در دست بگیرید. باید برنامه ریزی شودبرنامه ریزی در کار یک امر بسیار مهم می باشد، اهداف کارتان مشخص می شودو لحظه ای سرگردان نخواهید.شک و تردید در بیان خواسته‌ها، مهمترین راه شکست است! اگر شما خواسته‌های‌تان را ندانید، چگونه می‌توانید آن‌ها را بدست آورید.

 

6) کار خود را شروع کنید

راه اندازی سریع کسب و کار بسیار تاثیر دارد می توانید بسیار سریع محصولات خودتان را وارد بازار کنید تا زمانی که شما محصولی وارد بازر نکرده اید می توان گفت که زمان خود را هدر داده اید کار شما تازه شروع شده است ، ولی باید این موضوع را هم بدانید که سرعت کار شما در عرضه محصولات باید خیلی اصولی انجام شود تادر کار خود با مشکل مواجه شوید.

 

7) آماده سازی وسایل کارتان

مهمترین مسئله این بخش مکان کار شما میباشد از تا حد امکان کار در خانه اجتناب کنید چون مسائل خانه با مسائل کار شما به تداخل می افتد، حتی اگر در خانه می خواهید کسب و کارتان را شروع کنید یه اتاق را به کارتان تخصص دهید تا از هیاهوی روز مره دور باشید. با علاقه وسایل کار خود را آماده کنید حتی اگه فقط به یک میز و صندلی دارید این ابزار را فقط برای کار خود تخصص دهیدولی اگر کسب و کار شما تولیدی میباشد قطعا بیش از یک میز و کامپیوتر لازم دارید؛ در این صورت باید توجه داشته باشه که کار در منزل باعث آزار خانواده و همسایه‌هایتان نشود. همچنین در صورتی که به انبار برای محصولاتان نیاز دارید، می‌توانید از انباری خانه‌تان استفاده کنید و یا یک جای کوچک و ارزان قیمت برای آن اجاره کنید.

 

8) راه اندازی یک سایت خوب با هزینه مناسب

امروزه فروش از طریق اینترنت به جایگاه خیلی خوبی در عرصه فروش محصولات در دنیا رسیده است ، شما اگر میخواهید در کسب و کارتان فروش خیلی خوبی داشته باشید، باید به این فکر باشید که یک سایت برای کسب و کارتان تخصص دهید ،اگر بخواهید اینکار را خودتان انجام دهید با مزایای و معایبی همراه خود بود، مزایا می تواند هزنیه کمتر خرج کردن برای تشکیل سایت و اینکه انگیزه آموزش پیدا کردن در مورد تشکیل سایت .معایب نداشتن دانش مناسب در طراحی و تشکیل سایت، هدر رفتن زمان در این فرآیند و… سپردن به متخصصان این عرصه می تواند گزنیه خیلی مناسب برای شما باشد .

 

9) شروع بازار یابی

برای رسیدن به فروش مناسب به یک بازاریابی خوب و موثر هم نیاز دارید ، شما برای اینکه محصولاتان را به فروش برسانیم باید محصولات را به مشتری نشان دهیم تا با محصولات آشنا شوند. در صورت مناسب بودن برای مشتری به خودی خود به فروش می رسدهر چند که بازاریابی و فروش با هم تفاوت دارند اما بازاریابی باید مشتریان بالقوه را به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند کند و سرنخ فروش به وجود آورد، بازاریابی خصوصیات خاص خودش را هم دارد، این طور است که بازاریابی باید برند را به یک سمت از بازار بکشاند و گروهی از مشتریان از آن حمایت کنند و با سود خوب همراه باشد.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com