کسب درآمد از اینستاگرام به روش های ساده

 • 21 مرداد 1399
کسب درآمد از اینستاگرام به روش های ساده
بازاریابی اینترنتی 40

در دنیای امروزی وقتی صحبت از افزایش فروش و تبلیغات در فضای مجازی می‌شود، به طور ناخودآگاه ذهنها به سمت پلتفرم اینستاگرام می‌رودموبودید اولین شرکت تبلیغات در شبکه های اجتماعی و پایه گذار تبلیغات بازدیدی است و ارائه تعرفه از ابتدا تا به امروز توسط این مجموعه صورت گرفته است. شما می‌توانید با تبلیغات در اینستاگرام و با یک برنامه‌ریزی دقیق، به کسب درآمد از اینستاگرام برسید. افزایش تبلیغات و سود بیشتر بستگی به صفحه اینستاگرام و فعالیت شما دارد. موبودید شما را در این راه همراهی می‌کند تا به بیشترین درآمد از اینستاگرام در کمترین زمان ممکن برسیداینستاگرام در حال حاضر محبوب ترین شبکه اجتماعی در کشور ماست که خیلی ها در آن فعالیت می کنند. منظور از خیلی ها همه قشر از افراد جامعه را در بر می گیرد. همین موضوع هم باعث این شده که اینستاگرام به محلی مناسب برای کسب درآمد برای خیلی ها تبدیل شود. از افراد معروف اینستاگرامی گرفته تا خانم های خانه داری که هیچ سرمایه ای برای کسب و کارشان نپرداخته اند هم می توانند کسب درآمد از اینستاگرام را تجربه کنندخاصیت اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی محبوب در این است که هر کسی با هر شرایطی می تواند از آن ها به عنوان منبعی برای کسب درآمد خود استفاده کند. به خاطر اینکه کاربران شبکه های اجتماعی محبوب در هر کشوری بسیار زیاد هستند و همین موضوع باعث این می شود تا منبع بزرگی برای افرادی که قصد کسب درآمد و بازاریابی محصولاتشان را دارند محیا شودبه طور کلی کسب درآمد از اینستاگرام به 3 مدل دسته بندی میشود. برای اینکه بتوانید از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنید باید یکی از این مدل ها را راه اندازی کنید.

 1. مدل اول کسب درآمد از اینستاگرام از طریق فروش محصولات آموزشی
 2. مدل دوم کسب درآمد از سیستم هکاری در فروش از طریق اینستاگرام
 3. مدل سوم راه اندازی خدمات اینستاگرام

در مدل اول شما در هر زمینه مهارت و تخصص داشته باشید میتوانید با راه اندازی یک پیج اینستاگرام شروع به تولید محتوای آموزشی رایگان کنید تا افراد جذب کسب و کارتان بشوند. به عنوان مثال اگر در زمینه موفقیت یا بهبود فردی فعالیت میکنید میتوانید یک پیج اینستاگرام در این زمینه راه اندازی کنید و شروع به تولید محتوای آموزشی هدفمند کنید. تا جای ممکن سعی کنید محتواهای باکیفیت و رایگانی عرضه کنید تا افراد به شما اعتماد کنند. وقتی مخاطبانتان به شما اعتماد کنند و پست های رایگان تان را ببینید ترغیب میشوند از شما خرید کنند. پس اگر در هر زمینه ای مهارت و تخصص خاصی دارید میتوانید از طریق این شبکه اجتماعی بفروشید.

در مدل دوم کسب درآمد از اینستاگرام ، ممکن است شما هیچ محصول و خدماتی نداشته باشید ، اگر هیچ محصول و خدماتی ندارید میتوانید محصولات دیگران را در اینستاگرام بفروشید و به ازای هر فروش پورسانت دریافت کنید که در ادامه در مورد این مدل کسب درآمد از اینستاگرام به صورت کامل توضیح دادم.

در مدل سوم هم شما با راه اندازی خدمات اینستاگرام مثل فروش فالوور، لایک و ویو اینستاگرام درآمدزایی میکنید.

 

 

نگاهی به روش های کسب درآمد از اینستاگرام

خب همانطور که عرض کردم کسب درآمد از اینستاگرام خیلی فراگیر شده است و خیلی از دوستان قصد دارند از اینستاگرام کسب درآمد کنند ولی به خوبی با روش های آن آشنا نیستند. خیلی از دوستان اولین کاری که به فکرشان می رسد این است که پیجی راه اندازی کنند و به سرعت تعداد فالوورهای آن را افزایش دهند. مهم نیست چگونه، فقط تعدادشان برای شان مهم است. و سپس به فکر گرفتن تبلیغات و کسب درآمد از آن می افتندالبته این هم یک روشی برای کسب درآمد از اینستاگرام محسوب می شود ولی در بسیاری از مواقع به خوبی جواب نمی دهد! در ادامه شما را با روش های کسب درآمد از طریق اینستاگرام بیشتر آشنا می کنم.

 

1) فروش مستقیم کالا و خدمات

یکی از روش هایی که خیلی از افراد از طریق آن در اینستاگرام کسب درآمد می کنند فروش کالا و خدمات استافرادی که از این روش برای درآمد زایی از اینستاگرام استفاده می کنند ممکن است کالا یا خدماتی از خودشان یا دیگران ارائه کنند. ممکن است کالایی فیزیکی یا حتی دیجیتالی عرضه کنند. مثلا فروش شماره های رند یا فروش کیک خانگی یا فروش تورهای آخر لحظه ای. همه مثال هایی که زدم جزو فروش مستقیم کالا و خدمات محسوب می شوند.

 

2) فروش غیر مستقیم کالا و خدمات

این هم روشی است که خیلی ها از آن برای کسب درآمد از طریق اینستاگرام استفاده می کنند. بیشتر افرادی که فالوور های زیادی دارند می توانند از این روش برای گرفتن تبلیغات دیگر کسب و کارها اقدام به کسب درآمد کنند. همچنین افراد معروف یا به قول معروف سلبریتی ها که دارای محبوبیت و دنبال کنندگان بالایی هستند از این روش برای کسب درآمد از اینستاگرام خیلی استفاده می کننددر این روش به طور غیر مستقیم محصول یا خدمت کسب و کار مورد نظر تبلیغ می شود. در واقع در این روش تبلیغات با محتوا عجین شده است و جزیی از روش های بازاریابی محتوا نیز محسوب می شودبه عنوان مثال افراد معروفی که در کلیپ های خنده دار خود به برند خاصی اشاره می کنند در واقع قصد دارند در محتوای سرگرم کننده ای که به مخاطبان میلیونی خود ارائه می کنند آن برند مورد نظر را هم معرفی کنند. در این روش از بازیگران معروف نیز استفاده می شود. مثلا عکس هایی که آقای بهرام رادان از نوین چرم منتشر می کند نمونه ای از این نوع روش کسب درآمد از اینستاگرام محسوب می شودبه این روش اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی از طریق افراد تاثیر گذار نیز گفته می شود. کسب و کارهای زیادی از این روش برای معرفی و برند سازی خود استفاده می کنند.

 

3) برند سازی در اینستاگرام

یکی دیگر از روش هایی که می توان گفت به صورت غیر مستقیم از طریق آن می توان کسب درآمد از اینستاگرام داشت، برند سازی است. بسیاری از کسب و کار ها از طریق برند سازی در اینستاگرام سعی می کنند مخاطبان زیادی را با کسب و کار خود آشنا کنند و بعد روی آن ها بازاریابی انجام دهندمثلا کسب و کارهایی که با برند سازی قصد داردند مخاطبان زیادی را به حضور در سمینارها و ورکشاپ های عملی شان دعوت کنند نمونه ای از برند سازی در اینستاگرام هستنددر این روش معمولا کسب و کار ها مخاطبان خود را از اینستاگرام وارد بستر اصلی کسب و کارشان که ممکن است وب سایتشان باشد می کنند و سعی می کنند روی آن ها عملیات بازاریابی انجام دهند تا مخاطبان خود را عاشق خدمات یا محصولاتشان کننداین روش یکی از بهترین روش های کسب درآمد از اینستاگرام محسوب می شود. چون از این طریق می توان مانور بیشتری روی مخاطبان و علاقه مندان به کسب و کار خود دهید. از طرفی ماندگاری شبکه های اجتماعی در کشور ما همیشگی نیست پس بهتر است از اینستاگرام برای کسب درآمد غیر مستقیم و بیشتر برای بازاریابی اینترنتی استفاده کنید.

 

 

ترفند های توسعه کسب درآمد اینستاگرامی

 1. اگر واقعا به دنبال توسعه دادن کسب درآمد اینستاگرامی خودتون هستید، پیشنهادات ما این موارد می باشد
 2. موضوع و هدف خود را کاملا و دقیق مشخص کنید
 3. فقط راجب موضوع خود فعالیت کنید
 4. چالش برگذار کنید، فالوور ها را غافل گیر کنید
 5. زیادی تبلیغ نزارید و اول به فکر رضایت دنبال کننده باشید
 6. یک اسم خوب و عالی برای برند یا پیج خودتون انتخاب کنید
 7. پیج خودتون رو توی شبکه های مجازی دیگه بسازید و تبلیغ کنید (مثل تلگرام و یوتیوب)
 8. حتما برای پیج و موضوع خودتون یک سایت تشکیل بدهید (اصولش رو خوب یادبگیرید)
 9. حرفه ای و خلاق باشید، فقط کار های دیگران را تکرار نکیند
 10. زیر پست هایتان هشتگ مناسب قرار بدید و روی عکس هایتان واترمارکت(اسم برند) را قرار دهید
 11. با کانال هایی دیگران تبادل تبلیغات انجام دهید
 12. از استوری و لایو اینستاگرام حتما و حتما استفاده کنید

 

 

ایده‌های کسب درآمد از اینستاگرام

شما علاوه بر این‌که می‌توانید کسب و کار خودتان را داشته باشید، می‌توانید کارهای دیگری هم انجام دهید. چه کارهایی؟

 • ادمین باشید

شما می‌توانید پیج سایر برند‌ها و شرکت‌ها را مدیریت کنید. مثلا برای آن تقویم و استراتژی محتوا بچینید. درباره نوع محتواها و موضوعات آن تصمیم گیری کنید، به کامنت‌ها و دایرکت‌ها پاسخ دهید. در کل با فالوورها ارتباط برقرار کنید و برای بالا بردن نرخ تعامل تصمیم بگیرید.

 

 • تولید محتوای متنی و تصویری

شما می‌توانید انتخاب کنید که یک تولید کننده محتوا باشید. حالا اگر خوب می‌نویسید، تولید محتوای متنی و اگر گرافیست هستید؛ تولید محتوای تصویری. مزیت این کار این هست که می‌توانید هم به صورت فریلنسری هم به صورت حضوری، با شرکت‌ها و برندها کار کنید.

 

 • بلاگری

یکی از راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام، که خیلی از افراد در حال انجام دادنش هستند، بلاگری است. اگر حرفه و استعداد خاصی دارید می‌توانید بلاگر باشیدخیلی از بلاگرها در زمینه مد و فشن کار می‌کنند. معمولا این افراد تبلیغات پوشاک را برای کسب و کارها انجام می‌دهند. مثل صدف بیوتی یک بلاگر است و در زمینه تبلیغات لوازم آرایشی کار می‌کند. یا مثلا افرادی که در زمینه خاصی به فالوورها آموزش می‌دهند. اگر شما هم تخصصی دارید، پس همین الان شروع کنید.

 

 

ایجاد فروشگاه مجازی و فروش محصولات در اینستاگرام

حتما با صفحات زیادی در اینستاگرام مواجه شده‌اید که متعلق به کسب و کارهای کوچک شخصی یا خانگی هستند. بسیاری از این افراد به جز صفحه اینستاگرامشان هیچ پایگاه دیگری برای فروش محصولاتشان ندارند و تنها از همین راه درآمد دارند. اگر هنری دارید یا محصولات دستسازی تولید می‌کنید، یا حتی اگر تولید حرفه‌ای دارید و می‌خواهید فروش‌تان را بیشتر کنید، درست کردن یک صفحه اینستاگرامی باکیفیت فرصت مناسبی است تا درآمدتان را بیشتر کنیدبرای ایجاد یک صفحه حرفه‌ای فروش محصول به این نکات توجه کنید:

 

 • صفحه‌تان را پابلیک کنید (باز بگذارید)

 صفحه قفل شده مثل یک مغازه بسته است که حتی کرکره‌اش هم پایین کشیده شده و از پشت ویترین نمی‌شود فهمید داخلش چه خبر است! مخاطب با چه انگیزه‌ای باید دکمه فالو را فشار بدهد؟

 

 • صفحه‌تان را بیزینسی کنید

 از امکانات بیزنس اینستاگرام استفاده کنید تا بتوانید راه‌های ارتباطی بیشتری از جمله ایمیل و تلفن برای مخاطب فراهم کنید. علاوه بر این می‌توانید به آمار پست‌هایتان دسترسی داشته باشید و متوجه بشوید که کدام پست‌هایتان بیشتر با استقبال مواجه شده‌اند یا وارد اکسپلور شده‌اند.

 

 • عکس اینستاگرام‌پسند بگیرید

 اینستاگرام کاملا تصویرمحور است و این تصاویر با آنچه در کاتالوگ‌ها و سایت‌ها می‌بینید کاملا متفاوت‌اند. تصاویر از محصول با پس زمینه سفید و بدون هیچ دکور و چیدمانی اصلا توصیه نمی‌شود و توجه مخاطب اینستاگرامی را به خوبی جلب نمی‌کند.

 

 • به صفحه‌تان به چشم کاتالوگ نگاه نکنید

 تا وقتی که نتوانید مخاطبی به این صفحه بیاورید، کاتالوگ هم بیننده‌ای نخواهد داشت. از تمام امکانات شبکه اجتماعی برای جذب مخاطب و ارتباط با او استفاده کنید. درباره کار کردن با شبکه‌های اجتماعی مطالعه و جستجو کنید و خودتان را به یک کاربر فعال تبدیل کنید که از همه این امکانات استفاده می‌کند.

 

 • شفاف و پاسخگو باشید

 سرعت پاسخگویی را بالا ببرید. مخاطب آنلاین ممکن است همزمان با صفحه شما در حال سوال کردن و دیدن محصولات صفحات دیگری هم باشد. به سرعت پاسخ او را بدهید تا از پاسخگویی شما ناامید نشود و مشتری شما باشد

 

 

چقدر طول می‌کشد تا به کسب درآمد از اینستاگرام برسیم؟

انتظار نداشته باشید با راه‌اندازی یک پیج و همین فردا به درآمد برسید، کسب درآمد از اینستاگرام کار ساده‌ای نیست، خلاق باشید، به کارتان اهمیت دهید و برایش زمان بگذارید، کلا کسب درآمد از هرچیزی نیاز به زمان و صبوری دارد، اگر می‌خواهید به درآمد میلیونی از اینستاگرام برسید و روی آن حساب کنید حداقل باید 3 تا 12 ماه بصورت جدی برای آن وقت بگذارید و در ماه‌های ابتدایی شروع به کار هم از آن درآمدی نخواهید داشتبرای اینکه کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشید نشانت می‌تواند مشاور خوبی برای شما باشد. قبل از راه‌اندازی پیج و شروع کسب و کارتان در اینستاگرام می‌توانید مشاوره بگیرید و ببینید حوزه فعالیتی که انتخاب کردید چه میزان مخاطب در اینستاگرام دارد و برای افزایش درآمد از اینستاگرام باید چه مسیری را طی کنید، ما در نشانت استراتژی حضور در اینستاگرام را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com