ضرورت داشتن وب سایت برای کسب و کار

 • 21 تیر 1399
ضرورت داشتن وب سایت برای کسب و کار
بازاریابی اینترنتی 20

بیشتر افراد زمانی که حرفه تجاری خود را شروع می کنند اولین چیزی که از خودشان می پرسند این است که آیا من به یک وبسایت نیاز دارم؟ چرا چنین فکری کردم؟ چرا من به وب سایت نیاز دارم؟ به چه شرکت طراحی سایت اعتماد کنم؟ بنابراین بهترین تصمیم این است که به روش استیو جابز این مسئله را بررسی کرده و پاسخی برای این سوال بنیادی پیدا کنم که اساسا چرا من به عنوان مالک یک فعالیت تجاری کوچک به وبسایت نیاز دارم.

استیو جابز هم این سوال را پرسیده بود. او تک تک عملیات هایی را که در شرکتش انجام می شد را به چالش کشید و همه نیروهای کاری از مهندسان گرفته تا پرسنل مالی را به انجام کارها به روشهای متفاوتی با گذشته واداشت. زیرا همیشه از آنها می خواست که راجع به اینکه چرا کاری را به یک روش خاصی انجام می دهند فکر کنند و این جواب که “خب این روش ایه که همه همینطوری انجام میدن” اصلا برای او قانع کننده نبودامروز شما می توانید یک وب سایت برای تقریباً هر چیزی از کمپین های تبلیغاتی در زمینه ایجاد سرمایه گذاری تا صفحات طرفداران حیوان خانگی داشته باشید. برای دیده شدن هر کسب و کاری حضور در دنیای وب کاملا ضروری می باشد مطمئنا اگر در بازار اقتصادی فعلی به سمت کسب و کار الکترونیک حرکت نکنیم بزودی شکست خواهیم خورد. اما بنا به دلایلی اکثر کسب و کارهای کوچک دیر به سمت آنلاین شدن رفته اند با این حال وب سایت هایی وجود دارند که از زمان راه اندازی آن بیشتر از 25 سال می گذرد.

در نظرسنجی ها، بسیاری از دارندگان کسب و کار از دلایلی همچون نداشتن مهارت، زمان و یا پول برای ساختن یک وب سایت تجاری نام برده اند. اما همچنان  هم عده ای بر این باورند که برای کسب و کار خود  به وب سایت نیاز ندارند و یا استفاده از شبکه های اجتماعی را به وب سایت ترجیج داده اند. بنابر توضیحات بالا در این مطلب به دلایلی می پردازیم که پس از آن به ضرورت داشتن وب سایت برای کسب و کار خود پی خواهید برد.

 

وب سایت چیست؟

وب سایت، امکان حضور هر شخص، مجموعه، شرکت و سازمان را در دنیای وب فراهم می کند. داشتن وب سایت مانند داشتن یک مغازه، فروشگاه و یا مکانی است که دارای هیچ محدودیت مکانی و زمانی نیست و در دسترس کل جهان می باشد. وب سایت، مجموعه ای از صفحات مرتبط به هم با ارائه اطلاعات به بیننده است و علاوه بر ایجاد ارتباط و معرفی دارنده سایت، امکان اطلاع رسانی به روز، بازاریابی و معرفی بین المللی را نیز فراهم آورد.

داشتن وب سایت مانند داشتن یک کاتالوگ تبلیغاتی با مزایای فراوان تر نسبت به آن است. یک کاتالوگ می تواند شامل تصاویر و متون برای معرفی خدمات باشد اما یک وب سایت می تواند از تصاویر، متون، فیلم و حتی یک فایل صوتی و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد و امکان اطلاع رسانی جامع تری را می دهد. طراحی وب سایت و نگهداری آن کم هزینه تر از طراحی، چاپ و انتشار کاتالوگ می باشد و حتی با داشتن یک وب سایت داینامیک در هر زمان که بخواهیم بدون هیچ هزینه جانبی آن را ویرایش کنیم و در طول زمان هزاران و یا میلیونها کاربر می توانند بارها و بارها از آن بازدید کنند. اگر برای کسب و کار خود هنوز اقدام به راه اندازی وب سایت نکرده اید و تمایل به خرید وب سایت ارزان قیمت دارید پیشنهاد ما برای شما اکسین ست می باشد.

 

چرا کسب و کارها در سال 2019 به وب سایت نیاز دارند؟

شاید شما مانند بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار کوچک فکر می‌کنید که کسب‌وکار شما نیاز به داشتن یک وب‌سایت یا دسترسی به وب‌سایت اختصاصی ندارد،  یا شاید شما فکر می‌کنید که چون شما از رایانه استفاده نمی‌کنید، مشتریان هم از آن استفاده نمی‌کنند. این‌ها تصورات اشتباه هستند. این مقاله نشان می‌دهد چرا کسب‌وکارها، بزرگ و کوچک، به یک وب‌سایت حرفه ای نیاز دارند.

در عصر حاضر، قوانین تجارت بسیار متفاوت از چند سال پیش است. امروزه داشتن یک وب‌سایت حرفه ای، یک قانون بی‌نظیر در جهان است و اکثر مردم برای یافتن محتوا از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. پژوهش 2015 Verisign به وضوح نشان داد که 9 نفر از 10 خریداران به‌طور مستقیم با اینترنت برای پیدا کردن محصولات، کسب‌و‌کار و خدمات سرو‌کار داشته و این روند در سال های آینده به  سرعت در حال افزایش است.

 

 چرا کسب ‌و کار شما نیاز به وب‌سایت حرفه‌ای دارد؟

همانند بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، ممکن است شما هم فکر کنید که بیزنس شما نیازی به داشتن وب‌سایت ندارد یا اینکه طراحی یک وب‌سایت در بودجه شما نمی‌گنجد و یا شاید فکر می‌کنید به دلیل اینکه نه خودتان و نه هیچ یک از مشتریان بالقوه شما از کامپیوتر استفاده نمی‌کنند بنابراین نباید از داشتن یک وب‌سایت برای کار خود بهره ببرید. اصلاً چرا وب‌سایت و … همه‌ی این تصورات غلط است. این ۸ دلیل نشان می‌دهد که چرا شرکت شما صرف‌نظر از وسعت کسب‌وکارتان نیاز به یک سایت حرفه‌ای دارد.

 • خدمات رسانی به مشتریان بصورت 24 ساعته

یک وب‌سایت هم برای مشتریان بالقوه و هم مشتریان دائم و منظم شما بدون نظارت خاصی به صورت (۲۴/۷/۳۶۵) و  یا بدون نیاز به قفل کردن آن، به کار خود ادامه می دهد تا در زمانی که فروشگاه یا دفتر شما تعطیل شده است اطلاعات و محصولات یا خدمات شرکت شما را در تمامی ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل در اختیار کاربران و مشتریان قرار می گیرد. با سبک زندگی پرمشغله‌ای که امروزه داریم، چنانچه قصد خرید داشته باشیم، وجود وب‌سایت، یک نقطه فروش عالی را برای‌مان مهیا می‌کند.

 • ارتباط نامحدود با مردم خارج از مرزهای جغرافیای

امروزه یک کسب‌وکار نباید توسط دیوارهای آجری محدود شود. امروزه یکی از راههای فعالیت در خارج از مرزهای کشور داشتن یک سایت چند زبانه بدون هیچ مشکلی بدون کارکنان، لوازم جانبی و غیره است که می توان به راحتی تجارت خود را گسترش داد و به بیرون از مرزها برد.

 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها

بسیاری از صاحبان کسب و کار کوچک بر این باورند که توان مالی داشتن یک وب سایت حرفه ای را ندارند هرچند که هزینه طراحی وب سایت ها بسیار متفاوت است. تبلیغ در روزنامه و شبکه های اجتماعی راهی است که بسیاری از افراد انتخاب می کنند و هیچ کس از شما نمی خواهد نام خود را از آنجا حذف کنند، اما آیا خرید یک تبلیغ در فهرست کوچک و گران قیمت همیشه انتخاب است؟ هزینه های وب سایت هر ساله در حال کاهش است و دسترسی به آنها روز به روز گسترش می یابد.

شما علاوه بر تلفن ، فکس و آدرس پستی یک راه ارتباطی دیگر نیز با مشتریان خود دارید. نمایش بین المللی محصولاتتان همیشه و با کمترین هزینه ممکن ، بدون اینکه قبض آب ، برق ، مالیات و … داشته باشید.

 • بازاریابی قوی

اینترنت افق های جدیدی برای بازاریابی گشوده است که قبلا در دسترس نبودند. وب سایت شما نماینده ۲۴ ساعته شماست و موتورهای جستجو مانند گوگل ، یاهو،… بدون هزینه محصولات شما را بازاریابی می کنند و به فروش می رسانند.

 • ارتباط آسان و مداوم با مشتریان

در محیط اینترنت اظهار نظر و گفتگو برای همه راحت‌تر از نوشتن نامه یا گفتگوی تلفنی است بنابراین مدت زمان بیشتری را با مشتریان خود در ارتباط هستید. همچنین زمانیکه مشتریان اطلاعات مورد نیاز خود را از سایت شما مطالعه می کنند به برند شما وفادار خواهند بود و شما می توانید بازخورد های مشتریان را مطالعه کنید و سرویس ها، تولیدات، پیشنهاد ها، وقایع، عکسها و هرگونه محتوای جدید و بهتری را به آنها ارائه دهید.

 • ارائه و امکان تحلیل  محصولات

شما می توانید به آسانی و با کمترین هزینه در مورد کسب و کار و محصولات فروشگاه خود اطلاعات منتشر کنید، همچنین برای هر یک از محصولات خود می توانید محتوایی مانند فیلم، عکس، پادکست، اینفوگرافیک و ... تهیه کنید و در وب سایت به نمایش بگذارید تا مشتریان شما به راحتی به اطلاعات مربوط به شما و محصولاتتان به صورت آنلاین دست یابند.

در حال حاضر فروشنده هایی را مشاهده می کنیم که اشخاص معروف و خاصی نبوده اند ولی تعداد بالایی بازدید کننده در سایت خود دارند.

 • فرصتی برای خودنمایی و برند شدن

همه می دانیم شناخته شدن کار توسط افراد چه حس خوبی را ایجاد میکند، کاربران با شنیدن نام شرکت خاصی،برای به دست آوردن اطلاعات در اینترنت جستجو می کنند. اگر شما وب سایت نداشته باشید ارزش برند شما پایین خواهد آمد و اگر رقبای شما وب سایت داشته باشند مطمئنا در مقایسه با شما پیروز خواهند بود پس شما با داشتن وبسایت می توانید کارهایی را که توان انجام آن را دارید به مردم بشناسانید و به کار خود ببالید.

علاوه بر این شما در وب سایت خود می توانید بخشی از هویت برند خود که شامل لوگوی شرکت،رنگ های شرکت،سبک کاری و… را به نمایش بگذارید.

 • ارزش های تجاری

امروزه اکثر مردم انتظار دارند که هر شرکت یک وب سایت داشته باشد، کاربران برای استفاده بیشتر از اینترنت در هنگام شنیدن نام یک محصول خاص آن را در اینترنت جستجو می کنند. اگر در یک قرارداد کاری آدرس سایت شما را برای مشاهده خدمات و محصولات درخواست کنند و وب سایتی نداشته باشید این احتمال وجود دارد که ارزش معاملاتی و کسب و کار شما کاهش یابد. این موضوع صرفا محدود به قراردادهای کاری  نیست چرا که تصویر شما در ذهن همه و به خصوص مشتریان شما در صورت نداشتن وبسایت خوب مخدوش خواهد شد.

 • آزادی عمل داشته باشید

داشتن وب سایت باعث به وجود آمدن آزادی عمل در کارهایتان می شود، ساده ترین راهی که می توانید بعد از ترک محل کار خود از طریق آن امرار معاش کنید.

 • شکست رقیبان بزرگ

شاید بارها خواسته اید تا کسب‌وکارتان را شروع کنید اما چون رقیبان بزرگ زیادی در کسب‌وکار شما وجود داشتند پشیمان شدید. داشتن یک وب سایت زیبا با استراتژی جدید و تمرکز بر روی اهدافتان کار دشوار نیست و باعث شکست رقیبان در حوزه فعالیت خود می شود.

 • کمک به شما برای یافتن شغل جدید

از این که چطور وبسایت می تواند به تجارت شما کمک کند گفته شد اما در واقع می تواند از بعد شخصی هم برای شما خیلی مفید باشد. با داشتن وب سایت و مدیریت آن توسط خودتان ناخودآگاه مهارت های کاری و ارتباطی مختلفی را به نمایش می گذارید و این می تواند رزومه شما باشد و کاربران با دیدن برند شما علاوه بر استفاده از خدمات و محصولاتتان پیشنهاد کاری برای شما داشته باشند.

 

مزایای سایت شخصی در مقایسه با شبکه های اجتماعی

 1. امکان استفاده از قالب های متفاوت با رنگبندی دلخواه
 2. سفارشی سازی صفحات سایت و شخصی سازی دلخواه قالب، منو و دکمه ها
 3. وب سایت شخصی اعتبار شغل و تخصص شما را افزایش می دهد.
 4. با داشتن یک وب‌سایت و ثبت دامنه به نام خود، می‌توانید پرسنال برندین  انجام دهید.
 5. امکان مکاتبات با کاربران و بازدیدکنندگان از طریق ایمیل اختصاصی با نام سایت
 6. تصمیم‌گیری در خصوص قطع یا وصل بودن وب‌سایت، مشاهده یا عدم دسترسی آن در هر روز به دلخواه شما می باشد.
 7. معرفی حرفه ای تر خود با درج محتوای مناسب، متن، فیلم، تصویر و ... به موتورهای جستجو
 8. استفاده از خدمات سئو یا تبلیغات در گوگل برای تبلیغ بیشتر خدمات و محصولات خود

 

بسیاری از مزایای ارائه شده در وب سایت شخصی در هیچکدام از شبکه های اجتماعی قابل انجام نمی باشد. در هر یک از شبکه ها تنها می توانید با افزایش بازدید کنندگان همان صفحه به شهرت برسید، این در حالی است که با خرید وب سایت شخصی خود بازدید کنندگان از تمامی نقاط جهان، تمامی شبکه های اجتماعی به سایت شما مراجعه می کنند.

 

سایت شخصی خود را چگونه راه‌اندازی کنیم؟

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و اینترنت در زندگی روزمره افراد، داشتن وب سایت تقریبا الزامی شده است، با راه اندازی یک وب سایت پویا که بتواند تخصص، خدمات، علایق، نظرات شما را معرفی کند. کافیست برای راه اندازی وب سایت خود با مراجعه به سایت اکسین ست اقدام به خرید وب سایت ارزان قیمت کنید، کارشناسان ما در این حوزه یک دامنه با پسوند مناسب شما  را ثبت کرده و وب سایت شما را با توجه به سلیقه و پلان های شما راه اندازی می کنند. محتوای سایت از قبیل متن‌ها،عکس‌ها، ویدیوهای با کیفتی در سایت  و معرض دید عموم قرار دهید. دقت داشته باشید اصل اول یک سایت شخصی صداقت است. دقیقا همان چیزی که هستید را در سایت درج کنید، نه کمتر نه بیشتر!

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شماره تماس
02166230358
آدرس ایمیل
info@oxinset.com